Oświadczenie Zarządu Klubu

Zarząd Jarocińskiego Klubu Sportowego „Jarota” Jarocin wydał oświadczenie, w którym odniósł się do trudnej sytuacji finansowej dotyczącej utrzymania pierwszej drużyny w trzeciej lidze.

W związku z trudną sytuacją finansową w klubie i brakiem perspektyw utrzymania pierwszej drużyny na poziomie 3 ligi, Zarząd rozważa wycofanie zespołu z rozgrywek. My jako Zarząd dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić płynność finansową klubu, co do tej pory nam się skutecznie udawało. Niestety Nasze możliwości finansowe w tym momencie się już wyczerpały. Nasz największy sponsor czyli Urząd Miasta i Gminy oraz podległe mu spółki na rundę jesienną sezonu 2018/2019 przeznaczyły 30% kwoty, która była dla klubu wypłacana od kilku sezonów. Wiceburmistrz oświadczył, że nie ma możliwości prawnych dofinansowania klubu przez Urząd Miasta w wysokości wcześniej otrzymywanych.

W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd Klubu JKS Jarota Jarocin podjął decyzję o zwołaniu na dzień 14.11.2018 r. Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia. Początek zebrania zaplanowano na godzinę 18:00 w sali konferencyjnej Jarocin Sport.

 

Zarząd JKS Jarota Jarocin

Jarota Jarocin
Świt Skolwin
Sokół Kleczew
2:2
Jarota Jarocin