Pewne zwycięstwo na początek przygotowań

W pierwszym meczu kontrolnym piłkarze Jaroty Jarocin pokonali Iskrę Szydłowo różnicą trzech trafień. Podopieczni trenera Garbarka gole zdobyli w pierwszej części sobotniego spotkania.

Zdecydowanym faworytem tego starcia byli gospodarze, którzy na prowadzenie wyszli w piętnastej minucie. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Szymon Piekarski. Jego uderzenie było nie do obrony dla bramkarza ze Szydłowa. Jarociniacy na tym nie poprzestali i coraz częściej przebywali na połowie rywali. Chwilę później na tablicy wyników było już 2:0. Tym razem ładne podanie wzdłuż pola karnego Michała Niedźwiedzkiego wykorzystał wychowanek JKS-u, Patryk Rzepka. Tuż przed zmianą stron zobaczyliśmy kolejną zespołową akcję jarocińskiej ekipy. Piekarski zdecydował się na długie podanie do Miłosza Kowalskiego, który następnie zgrał piłkę do niepilnowanego Niedźwiedziego, a ten strzelił trzeciego gola.

Całkowicie odmienna była druga połowa, jeśli chodzi o skuteczność naszych zawodników. Jarota miała swoje okazję do podwyższenia rezultatu, ale przeciwnicy dzielnie się bronili. Przed szansą dwukrotnie stanęli Mateusz Dunaj i Miłosz Kowalski. Jednak obronną ręką z tych sytuacji wychodził golkiper Iskry. Beniaminek czwartoligowych rozgrywek w samej końcówce miał sporego pecha, bo na wysokości zadania stanął Sebastian Kmiecik, który sparował silny strzał ich piłkarza z okolicy dwudziestego piątego metra nad poprzeczkę.

Ekipa z Jarocina drugi mecz kontrolny rozegra na wyjeździe. 4 lipca zespół JKS-u uda się do Kleczewa. Podopieczni Piotra Garbarka zmierzą się z miejscowym Sokołem. Godzina tego pojedynku nie jest jeszcze znana.

Jarota Jarocin – Iskra Szydłowo 3:0 (3:0)
1:0 – Szymon Piekarski (15′)
2:0 – Patryk Rzepka (20′)
3:0 – Michał Niedźwiedzki (44′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Sebastian Golak, Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski, Piotr Stachowiak, Michał Niedźwiedzki, Zawodnik Testowany, Patryk Rzepka, Zawodnik Testowany.

Na zmianę wchodzili: Miłosz Kowalski, Mateusz Dunaj, Damian Pawlak, Kacper Szymankiewicz, Krzysztof Bartoszak, Mikołaj Kowalski, Damian Walkowiak, Krystian Wawrzyniak.