Jarota Jarocin – Sokół Kleczew 2:0

W swoim przedostatnim meczu ligowym w sezonie 2017/18 podopieczni Marcina Woźniaka pokonali przed własną publicznością Sokoła Kleczew 2:0. O losach spotkania zadecydowała pierwsza połowa.

Początek sobotniego pojedynku należał do gości z Kleczewa, którzy w piątej minucie poważniej zagrozili bramce strzeżonej przez Mateusza Filipowiaka. Zespół JKS-u szybko jednak odpowiedział. Bliski szczęścia w 10. minucie był Dominik Chromiński. W 21. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Marcin Banaszak. To właśnie po jego mocnym  uderzeniu zza pola karnego piłka „przełamała” dłonie bramkarza przejezdnych i wpadła do siatki. Siedem minut później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się „Chromek”. Było to jego czternaste trafienie w rozgrywkach trzeciej ligi.

Po zmianie stron kibice goli już nie zobaczyli, ale sytuacji do zmiany wyniku nie brakowało. Swoje okazje mieli Dominik Chromiński czy Mikołaj Marciniak. Na dziesięć minut przed zakończeniem meczu szybki kontratak przeprowadzili jeszcze rywale z Kleczewa, ale ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Ostatecznie po dziewięćdziesięciu minutach gry rezultat nie uległ zmianie i kolejne trzy punkty do ligowej tabeli mogli dopisać sobie piłkarze prowadzeni przez trenera Marcina Woźniaka. Po 33. kolejkach nasi zawodnicy z dorobkiem 42. punktów plasują się na jedenastej pozycji.

Jarota Jarocin – Sokół Kleczew 2:0 (2:0)
1:0 – Marcin Banaszak (21’)
2:0 – Dominik Chromiński (28’)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Marcin Banaszak, Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Jędrzej Ludwiczak – Mateusz Dunaj (69’ – Jacek Pacyński), Dawid Kierzek (59’ – Mikołaj Marciniak), Jakub Nowak (80’ – Krzysztof Matuszak), Damian Sierant (90’ – Krystian Wawrzyniak) – Dominik Chromiński