Pewne zwycięstwo w Kępnie

Jarota Hotel Jarocin w 1/4 finału Okręgowego Pucharu Polski ograła na wyjeździe Polonię Kępno 4:0. Bramki dla jarocińskiej drużyny zdobywali: Hubert Antkowiak, Wiktor Płaneta (2) oraz Krzysztof Czabański.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia dominowali na boisku rywala od pierwszej do ostatniej minuty. Pierwszy na listę strzelców w 29. minucie wpisał się Hubert Antkowiak. Zespół z Jarocina mimo, że grał pod wiatr stwarzał sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramek. W 44. minucie gola zdobył Wiktor Płaneta. W drugiej połowie w 60. minucie prowadzenie podwyższył Krzysztof Czabański, a w 88. minucie wynik spotkania ustalił Wiktor Płaneta.

– Wygraliśmy zasłużenie. Stworzyliśmy sporo sytuacji do zdobycia bramek. Gra wyglądała naprawdę dobrze, ale dla nas w tej chwili liczy się tylko i wyłącznie mecz ligowy z Kujawianką Izbica Kujawska, powiedział po środowym pojedynku pucharowym, szkoleniowiec Jaroty, Janusz Niedźwiedź.

W półfinale Okręgowego Pucharu Polski zespół z Jarocina zagra z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. Termin i gospodarza spotkania ustali Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Polonia Kępno – JKS Jarota Jarocin 0:4 (0:2)

29’ – Hubert Antkowiak (0:1)

44’ – Wiktor Płaneta (0:2)

60’ – Krzysztof Czabański (0:3)

88’ – Wiktor Płaneta (0:4)

Jarota: Sebastian Kmiecik – Dawid Piróg, Piotr Garbarek, Piotr Skokowski (80’ – Alan Janowski), Krzysztof Czabański, Jędrzej Ludwiczak (65′ – Dawid Dolata), Hubert Antkowiak, Jacek Pacyński (65’ – Jakub Czapliński), Jakub Kiełb (72’ – Mateusz Dunaj), Mikołaj Marciniak, Wiktor Płaneta.