Pewne zwycięstwo w Niechanowie

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej odnieśli podopieczni Janusza Niedźwiedzia. Jarociński zespół w 10. kolejce wygrał zasłużenie w Niechanowie z tamtejszym Pelikanem 4:1. Bramki dla Jaroty zdobywali następujący zawodnicy: Dominik Chromiński, Bartosz Kieliba, Christian Nnamani oraz Dawid Piróg.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w siódmej minucie spotkania objęli prowadzenie. Tomasz Bzdęga zagrał piłkę w pole karne do Marcina Trojanowskiego, który idealnie obsłużył Dominika Drzewieckiego, a ten pięknym uderzeniem pod poprzeczkę wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Trzy minuty później podopieczni Janusza Niedźwiedzia odpowiedzieli. Adrian Bartkowiak próbował zatrzymać wychodzącego na czystą pozycję Dominika Chromińskiego, ale zrobił to nieprzepisowo i arbiter słusznie pokazał mu czerwoną kartkę. Po tej sytuacji jarocinianie zdominowali wydarzenia na boisku.

W 15. minucie bliski zdobycia bramki był Michał Grobelny, ale futbolówka po jego strzale zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. Dwie minuty później Jarota doprowadziła do remisu. Znajdujący się we własnym polu karnym Taras Maksymiv zagrał w tył i w dodatku niecelnie do Patryka Borowczaka, który minął się z piłką, a tą do pustej bramki skierował Dominik Chromiński, dla którego było to szóste trafienie w obecnym sezonie.

W końcówce pierwszej połowy jarociński zespół stwarzał sytuację do zdobycia bramki, ale w kilku akcjach brakowało wykończenia. Ostatecznie obie drużyny schodziły do szatni z remisem 1:1.

Druga część gry zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Janusza Niedźwiedzia. Stały fragment gry wykonywał Krzysztof Czabański i właśnie po jego dośrodkowaniu najwyżej do piłki w polu karnym gospodarzy wyskoczył Bartosz Kieliba i pięknym strzałem głową pokonał bezradnego Patryka Borowczaka. Zespół z Niechanowa nie podłamał się utratą bramki i cztery minuty później po uderzeniu Dominika Drzewieckiego był bliski doprowadzenia do wyrównania.

W 58. minucie stuprocentowej sytuacji do podwyższenia prowadzenie dla swojego zespołu nie wykorzystał Dominik Chromiński. Jarota przeważała i najpierw w 76. minucie bramkę numer trzy dla jarocińskiej ekipy zdobył Christian Nnamani, a dwie minuty później fenomenalną indywidualną akcją popisał się Dawid Piróg, który strzałem w okienko bramki ustalił wynik spotkania.

Jako ciekawostkę można podać fakt, że Pelikan Niechanowo nie przegrał w takich rozmiarach na własnym boisku od czterech lat! Jarociniacy z dorobkiem 24. punktów zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli i wciąż są niepokonaną drużyną w trzecioligowych rozgrywkach.

Pelikan Niechanowo – Jarota Hotel Jarocin 1:4 (1:1)

1:0 – Dominik Drzewiecki (7’)
1:1 – Dominik Chromiński (17’)
1:2 – Bartosz Kieliba (47’)
1:3 – Christian Nnamani (76’)
1:4 – Dawid Piróg (78’)

Pelikan: 1. Patryk Borowczak – 3. Taras Maksymiv, 5. Dawid Radomski, 7. Dominik Drzewiecki (69′ – 19. Adrian Buszta), 8. Tomasz Bzdęga (75′ – 11. Dawid Retlewski), 13. Adrian Bartkowiak, 17. Krzysztof Wolkiewicz, 18. Przemysław Otuszewski, 20. Hubert Oczkowski (70′ – 10. Mateusz Roszak), 21. Michał Steinke, 22. Marcin Trojanowski.

Jarota: 1. Mateusz Filipowiak – 2. Jędrzej Ludwiczak, 3. Bartosz Kieliba, 4. Dawid Piróg, 17. Piotr Garbarek, 7. Krzysztof Czabański (84′ – 5. Dawid Dolata), 16. Jacek Pacyński (88′ – 15. Alan Janowski, 10. Mikołaj Marciniak (82′ – 9. Mateusz Dunaj), 14. Michał Grobelny, 8. Christia