Pewne zwycięstwo z Odolanovią

To był ostatni mecz sparingowy tego lata dla podopiecznych trenera Piotra Garbarka. Jarociniacy pokonali beniaminka czwartoligowych rozgrywek różnicą trzech trafień.

Gospodarze wszystkie swoje gole zdobyli w drugiej odsłonie sobotniego spotkania. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach niewiele się działo. W jarocińskiej ekipie najlepsze sytuacje mieli Krzysztof Bartoszak po strzale z rzutu wolnego i Mateusz Dunaj, który spudłował z bliskiej odległości po precyzyjnym dośrodkowaniu Piotra Skokowskiego. Ekipa z Odolanowa kilkakrotnie próbowała znaleźć receptę na pokonanie Marcina Antczaka, ale ich próby na murawie przy ulicy Maratońskiej kończyły się niepowodzeniem. Obie drużyny zeszły więc na krótką przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa należała już do Jaroty. Tuż po zmianie do siatki trafił nowy piłkarz JKS-u, Marcin Konopka. 19-letni pomocnik wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i w sytuacji sam na sam poradził sobie z bramkarzem Odolanowa. Kilka chwil później na listę strzelców wpisał się Krzysztof Bartoszak, a przy jego trafieniu asystował kapitan jarocińskiej drużyny. W sześćdziesiątej szóstej minucie skutecznością błysnął także Miłosz Kowalski, który dopadł do piłki w okolicy jedenastego metra i powiększył przewagę swojej drużyny do trzech bramek.

W ostatnim kwadransie sytuacji nie brakowało. Piłka po strzałach Konopki i Skokowskiego odbijała się od poprzeczki. Ponadto jednej z akcji nie wykończył Miłosz Kowalski, a Michał Niedźwiedzki przegrał pojedynek „oko w oko” z golkiperem Odolanovii. Gra podopiecznych Piotra Garbarka w drugiej części pojedynku mogła się naprawdę podobać, choć wynik końcowy powinien być zdecydowanie wyższy.

Jarota Jarocin w następną sobotę zainauguruje rozgrywki w trzeciej lidze gr. drugiej w sezonie 2020/21. Rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański. Ten mecz odbędzie się na boisku przeciwnika.


Jarota Jarocin – Odolanovia Odolanów 3:0 (0:0)
1:0 – Marcin Konopka (47′)
2:0 – Krzysztof Bartoszak (52′)
3:0 – Miłosz Kowalski (66′)

Jarota Jarocin: Marcin Antczak (46’ – Sebastian Kmiecik) – Wiktor Smołaga (46’ – Miłosz Kowalski), Sebastian Golak, Dawid Idzikowski (46’ Jędrzej Ludwiczak), Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak (68’ – Szymon Piekarski), Szymon Komendziński – Zawodnik Testowany (46’ – Marcin Konopka), Szymon Piekarski (46’ – Kacper Szymankiewicz, 75’ – Zawodnik Testowany), Mateusz Dunaj (46’ – Michał Niedźwiedzki) – Krzysztof Bartoszak (68’ – Patryk Rzepka)

Jarota Jarocin
Ostrovia Ostrów
Jarota Jarocin
2:1
GKS Przodkowo