Pewny awans do ćwierćfinału

Jarota Jarocin nie miała większego problemu z pokonaniem wicelidera Kaliskiej Klasy Okręgowej. Podopieczni trenera Marka Nowickiego wygrali na wyjeździe z Zefką Kobyla Góra 2:0.

Mecz w ramach 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski znakomicie rozpoczęli piłkarze z naszego miasta. Już w trzeciej minucie precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mikołaj Łopatka. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i zatrzepotała w siatce. Jarociniacy częściej utrzymywali się przy piłce, operując ją głównie na połowie rywala i stwarzając sytuacje podbramkowe. Bliscy podwyższenia prowadzenia byli Jakub Czapliński, Mateusz Dunaj oraz Mikołaj Łopatka. Wynik spotkania nie uległ zmianie i obie ekipy schodziły na przerwę przy skromnej zaliczce JKS-u.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 50. minucie futbolówkę z prawej strony boiska dośrodkował Daniel Tomaszewski. Jednak z bliskiej odległości przestrzelił Mikołaj Łopatka. Dziesięć minut później rzut rożny wykonywał kapitan jarocińskiej ekipy, a najprzytomniej w polu karnym zachował się Radosław Barabasz. Obrońca pewnym uderzeniem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe. Jakub Nowak miał czego żałować, bo dwie jego próby zakończyły się niepowodzeniem. Warto wspomnieć, że w obu sytuacjach gospodarzy uratował słupek.

Podopieczni Marka Nowickiego w ćwierćfinale zmierzą się z Piastem Kobylin. Zespół z Ligi Międzyokręgowej pokonał Centrę Ostrów Wlkp. przed własną publicznością. Ten pojedynek odbędzie się na początku rundy wiosennej sezonu 2018/19.

Zefka Kobyla Góra – Jarota Jarocin 0:2 (0:1)
3’ – Mikołaj Łopatka (0:1)
60’ – Radosław Barabasz (0:2)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński, Radosław Barabasz, Krzysztof Czabański, Piotr Skokowski – Jakub Nowak, Gabriel Sołtysiak (80’ – Jakub Orzłowski), Daniel Tomaszewski, Szymon Komendziński (83’ – Piotr Stachowiak), Mateusz Dunaj – Mikołaj Łopatka.