Pewny awans rezerw Jaroty

Podopieczni Mirosława Czajki awansowali do III rundy Okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2020/21. Drugi zespół JKS-u bez najmniejszych problemów pokonał GKS Jaraczewo 6:1.

Dla ekipy rezerw był to pierwszy mecz o stawkę w nowym składzie. Oprócz naszych piłkarzy na boisku oglądaliśmy zawodników WKS-u Witaszyce, którzy w wyniku fuzji obu klubów stali się graczami Jaroty. Niedzielne spotkanie było wyrównane do dwudziestej piątej minuty. Worek z bramkami rozwiązał się po golu  Jacka Pacyńskiego, mającego za sobą wiele lat gry w żółto-czerwono-niebieskich barwach. Końcówka pierwszej połowy była wyśmienita w wykonaniu jarocińskiej drużyny. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Miłosz Kowalski, a kolejną bramkę w meczu zdobył Pacyński. Duży udział przy tych trafieniach mieli Marcin Konopka i Piotr Stachowiak.

W drugiej części pojedynku zespół trenera Czajki wyprowadzał groźne kontrataki. Gospodarze tego pojedynku zdołali co prawda raz pokonać Sebastiana Kmiecika, ale uczynili to dopiero po rzucie karnym. Autorem honorowego trafienia dla GKS-u był Dariusz Małecki. W ostatnich dziesięciu minutach dwa razy skutecznością błysnął Igor Skowron, który także może pochwalić się bogatym CV i występami na drugoligowych boiskach. Tym samym wyśmienita pierwsza połowa oraz pełna kontrola spotkania po zmianie stron pozwoliła Jarocie II awansować do III rundy Pucharu Polski Strefy Kalisz.

Podeszliśmy do tego spotkania z wielkim szacunkiem do rywala. Doskonale znam chłopaków z Jaraczewa. Większość z nich to nasi wychowankowie, którzy potrafią grać w piłkę. Tym bardziej cieszymy się z tego efektownego zwycięstwa w Jarocinie. Gramy coraz lepiej i co ważne w odpowiednim momencie zamknęliśmy mecz. GKS-owi życzymy powodzenia w lidze, bo dla takich kibiców naprawdę warto grać – powiedział po ostatnim gwizdku sędziego, trener Mirosław Czajka.

Jarociniacy kolejnego swojego pucharowego rywala poznają pomiędzy 13 a 18 sierpnia po zakończeniu II rundy, w której JKS ma wolny los. Trzecia runda (1/16 finału) tych rozgrywek odbędzie się w środku tygodnia – 26 sierpnia.

GKS Jaraczewo – Jarota II Jarocin 1:6 (0:4)
0:1 – Jacek Pacyński (26’)
0:2 – Miłosz Kowalski (29’)
0:3 – Miłosz Kowalski (30’)
0:4 – Jacek Pacyński (39’)
1:4 – Dariusz Małecki (69’)
1:5 – Igor Skowron (80’)
1:6 – Igor Skowron (90’)

Jarota II Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Stachowiak, Antoni Bzodek, Igor Skowron, Krystian Wawrzyniak, Krzysztof Matuszak (80’ – Jakub Wojtysiak), Patryk Rzepka (60’ – Krzysztof Wyduba), Jakub Adamkiewicz (60’ – Mikołaj Kowalski), Miłosz Kowalski (50’ – Jakub Jacek), Marcin Konopka (55’ – Eryk Kunicki), Jacek Pacyński (88’ – Łukasz Niemczyk)