Piąte zwycięstwo w okresie przygotowawczym

W ostatnim meczu kontrolnym przed meczem pucharowym zespół JKS-u pokonał Wartę Sieradz 2:0. Do siatki rywali w pierwszej połowie trafili Szymon Piekarski i Mateusz Dunaj.

Podopieczni trenera Garbarka tym razem zagrali przeciwko drugiej ekipie czwartej ligi gr. łódzkiej. Praktycznie od pierwszego gwizdka drużyna z Jarocina ruszyła do zdobycia premierowej bramki. Udało się to w 10. minucie po precyzyjnym uderzeniu Szymona Piekarskiego z rzutu wolnego. Gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie. Autorem gola był Mateusz Dunaj, który zdecydował się na strzał zza pola karnego, a futbolówka zmieniła jeszcze lot po rykoszecie i zatrzepotała w siatce. Rywale najlepszą okazję mieli w przed upływem pół godziny gry, ale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Jaroty. Tuż przed przerwą przed szansą stanął Bartoszak. Wynik nie uległ jednak zmianie.

W drugiej połowie bramek już nie zobaczyliśmy. Choć JKS w dalszym ciągu grał szybciej i ze zdecydowanie większą dokładnością, co powinno przełożyć na trafienia Piotra Skokowskiego, Krzysztofa Bartoszaka czy Miłosza Kowalskiego. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze grali w osłabieniu, po tym jak murawę opuścił Szymon Gałczyński po zderzeniu z przeciwnikiem. Dla jarocińskiej ekipy było to piąte zwycięstwo w zimowym okresie przygotowawczym.

Do wznowienia rozgrywek III ligi pozostały dwa tygodnie. W następna sobotę, 8 marca zespół Piotra Garbarka powalczy o pierwsze wiosenne zwycięstwo w meczu pucharowym z Centrą Ostrów Wlkp.

Jarota Jarocin – Warta Sieradz 2:0 (2:0)
1:0 – Szymon Piekarski (10’)
2:0 – Mateusz Dunaj (19’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik (46’ – Marcin Antczak) – Sebastian Golak, Dawid Idzikowski, Igor Skowron (46’ – Jędrzej Ludwiczak), Piotr Skokowski – Marcin Maćkowiak, Szymon Piekarski (70’ -Kacper Szymankiewicz), Kacper Szymankiewicz (46’ – Dawid Krzyżaniak) – Mateusz Dunaj (60’ – Wiktor Smołaga), Krzysztof Bartoszak (60’ – Miłosz Kowalski), Damian Pawlak (46’ – Szymon Gałczyński).