Piękne zwycięstwo z Bałtykiem Gdynia

Kolejne trzy punkty trafiły na konto Jaroty Jarocin. Tym razem zespół prowadzony przez Piotra Garbarka pokonał Bałtyk Gdynia po golu z rzutu karnego autorstwa Jędrzeja Ludwiczaka.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od groźnych akcji gospodarzy. W ósmej minucie sędzia odgwizdał zagranie ręką w polu karnym jednego z zawodników rywali. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Piotr Skokowski. Jednak intencje kapitana JKS-u wyczuł Marcin Matysiak. Zespół z Jarocina grał bardzo uważnie w obronie i co ważne nie pozwalał przeciwnikom na zdobycie bramki. Gol dla Jaroty wisiał w powietrzu. Swoje sytuacje mieli również Jędrzej Ludwiczak, Mateusz Dunaj oraz Miłosz Kowalski. Pomimo tego na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga połowa to dominacja jarocińskiej drużyny. Znakomicie między słupkami spisywał się golkiper z Gdyni. To właśnie dzięki jego postawie po uderzeniach Jakuba Nowaka, Adama Męcfla, Patryka Kieliby czy Mikołaja Łopatki futbolówka nie zatrzepotała w siatce. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 74. minuty. Wtedy w nieprzepisowy sposób w polu karnym faulowany był Mateusz Dunaj. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Jędrzej Ludwiczak. Do końca meczu emocji nie brakowało. Ostatecznie trzy punkty zostały w Jarocinie!

Jarota z dorobkiem 28. punktów zajmuje czternaste miejsce w tabeli. JKS nad strefą spadkową ma już siedem punktów przewagi. Naszych zawodników czeka teraz wyjazd do Szczecina, gdzie 10 maja podejmą rezerwy Pogoni.


Jarota Jarocin – Bałtyk Gdynia 1:0 (0:0)
74′ – Jędrzej Ludwiczak (1:0)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Daniel Tomaszewski, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Mateusz Dunaj (85’ – Alan Janowski), Szymon Komendziński (68′ – Krzysztof Matuszak, 83’ – Patryk Kieliba), Dawid Idzikowski, Jakub Nowak, Adam Męcfel – Miłosz Kowalski (75′ – Mikołaj Łopatka).

Jarota Jarocin
0:1
Kołobrzeg