Po piąty Okręgowy Puchar Polski

W dniu dzisiejszym piłkarze Jaroty Jarocin na stadionie miejskim w Kaliszu powalczą o zwycięstwo w tegorocznej edycji Okręgowego Pucharu Polski. Ich rywalem będzie miejscowy Kaliski Klub Sportowy.

Obie ekipy rywalizację rozpoczęły od 1/16 finału. Nasi zawodnicy kolejno wyeliminowali Ostrovię II Ostrów Wielkopolski, Zefkę Kobyla Góra, Piast Kobylin oraz LKS Gołuchów. Co ciekawe drużyna z Kalisza do tej pory najtrudniejszą przeprawę miała w Jaraczewie. Tam miejscowy GKS do ostatniej minuty walczył z wyżej notowanym rywalem o awans do ćwierćfinału. Ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem KKS-u nad reprezentantem Kaliskiej B-klasy.  

Ostatni raz klub z Jarocina triumfował w Okręgowym Pucharze Polski w sezonie 2016/17. Wcześniej to cenne trofeum trafiło w ręce piłkarzy JKS-u w 2002, 2005 i 2007 roku. W poprzedniej edycji puchar wywalczyli zawodnicy LKS-u Gołuchów.

Środowe spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:30. Organizatorem meczu finałowego jest Kaliski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Urząd Miasta Kalisza oraz KKS 1925 Kalisz.

Jarota Jarocin
Świt Skolwin
Gniewino
1:1
Jarota Jarocin