Podsumowanie sezonu 2017/18 dla Akademii

Osiem zespołów z Akademii Piłkarskiej „Jarota” w niedawno zakończonym sezonie 2017/18 rywalizowało w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Wielkopolski ZPN oraz Kaliski OZPN.

Na szczeblu województwa rywalizowali juniorzy starsi, juniorzy młodsi oraz trampkarze starsi. Podopieczni Pawła Janasa zakończyli rywalizację na dziewiątym miejscu w stawce trzynastu zespołów. Ekipa złożona z zawodników urodzonych w 1999 i 2000 roku zapisała na swoim koncie 7 zwycięstw, 4 remisy oraz 13 porażek. To pozwoliło im utrzymać się w Lidze Wojewódzkiej. Najskuteczniejszym strzelcem tej drużyny był Dawid Kowalski, który zdobył 15 bramek.

Juniorzy młodsi zostali sklasyfikowani na piątej pozycji. Zespół prowadzony przez Kamila Stefaniaka w rundzie wiosennej w tabeli wyprzedził Polonię Chodzież oraz Suchary Suchy Las. Warto również wspomnieć, że wyniki spotkań z pierwszej części sezonu nie były brane pod uwagę, podobnie jak w kategorii wiekowej C1 Trampkarz. Piłkarze JKS-u lepiej poradzili sobie jesienią. Podopieczni trenera Skokowskiego wtedy zajęli czwarte miejsce, a wiosną przypadła im ósma lokata.

Trzecie miejsce w sezonie 2017/18 wywalczyli zawodnicy urodzeni w 2004 roku. Trampkarze młodsi grali w II Lidze Okręgowej. Pod okiem Krzysztofa Matuszaka drużyna z Jarocina zdobyła 47. punktów i ustąpiła w tabeli APR Jarocin i LZS Cielcza. Na tym samym szczeblu rozgrywkowym rywalizowali także młodzicy starsi, którzy w stawce ośmiu drużyn zajęli pierwsze miejsce. Podopieczni Mirosława Czajki w trakcie całego sezonu przegrali zaledwie dwa mecze.

Nieco gorzej w I Lidze Okręgowej poszło piłkarzom z rocznika 2006. Młodzicy młodsi zakończyli sezon na siódmej pozycji. Najniższe miejsce na podium przypadło natomiast drużynie orlika, która wiosną była prowadzona przez trenera Krzysztofa Matuszaka. O punkty ligowe w rundzie wiosennej rywalizowali także nasi najmłodsi zawodnicy. W turnieju finałowym zespół żaka prowadzony przez Macieja Dolatę zakończył rywalizację na jedenastym miejscu.

Jarota Jarocin
Zagłębie II Lubin
Jarota Jarocin
0:0
Piast Żmigród