Podsumowanie weekendu zespołów młodzieżowych

W ostatni weekend swoje mecze rozgrywali piłkarze wszystkich drużyn młodzieżowych Jaroty Jarocin. Zwycięstwa odnieśli juniorzy starsi, trampkarze starsi i młodsi oraz młodzicy starsi. Porażkę zanotowali natomiast juniorzy młodsi.

Junior starszy:

Podopieczni Sławomira Udzika w 4. kolejce Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych pokonali na własnym boisku Polonię Piła 4:3. Bramki dla jarocińskiej drużyny zdobyli następujący zawodnicy: Patryk Kempa, Igor Bródka, Marcel Hudak oraz Miłosz Kowalski. Było to drugie zwycięstwo Jaroty w tegorocznym sezonie, tym samym zespół z Jarocina awansował na siódme miejsce w ligowej tabeli.

Jarota Jarocin – Polonia Piła 4:3 (3:0)

Jarota: Mateusz Czabulak (70’ – Marcin Wojciechowski) – Łukasz Bastrzyk, Igor Bródka, Dawid Dolata, Mateusz Dunaj (77’ – Marcin Podemski), Marcel Hudak, Alan Janowski (61’ – Dawid Idzikowski), Patryk Kempa (68’ – Bartosz Schubert), Miłosz Kowalski (68’ – Konrad Glinkowski), Damian Tomczak, Sebastian Wach.

Terminarz Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych

Tabela Wielkopolskiej Ligi Juniorów Starszych

Junior młodszy:

Juniorzy Młodsi na własnym obiekcie zmierzyli się z Górnikiem Konin. Młodzi Jarociniacy w tym spotkaniu nie mieli nic do powiedzenia i musieli uznać wyższość swoich rywali, którzy zdobyli łącznie siedem bramek. Dla podopiecznych Mirosława Czajki była to druga porażka w obecnym sezonie. Jarota obecnie zajmuje trzecie miejsce w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych.

Jarota Jarocin – Górnik Konin 0:7 (0:3)

Jarota: Krzysztof Konieczny (41’ – Mateusz Czapulak), Marcin Podemski (60’ – Patryk Rzepka), Dawid Kowalski, Wojciech Nowak, Dawid Krzyżaniak, Jakub Klauza, Wiktor Smołaga (70’ – Mikołaj Grygiel), Konrad Kwiatkowski, Hubert Pieniężny (Aleksander Kubiak), Marcin Orszulak, Mikołaj Dzierla.

Terminarz – Wielkopolskiea Liga Juniorów Młodszych

Tabela – Wielkopolska Liga Juniorów Młodszych

Trampkarz Starszy:

W pierwszym spotkaniu w Poznańskiej Klasie Okręgowej podopieczni Kamila Stefaniaka pewnie pokonali na wyjeździe w Poznaniu tamtejszego Kopernika 6:2. Zespół z Jarocina prowadzenie w meczu objął w piątej minucie. Błąd bramkarza gospodarzy wykorzystał Kacper Litka. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Krystian Wawrzyniak, który pewnym strzałem z dwudziestego metra umieścił futbolówkę w siatce. W 18. minucie Krzysztof Bartczak podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Jarota nie zwalniała tempa i kilka minut później bramkę zdobył Wiktor Smołaga. Przed przerwą zarówno poznaniacy, jak i jarociniacy zdobyli gola. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Przemysław Fiołka. W drugiej części gry zobaczyliśmy dwie bramki, dla Jaroty trafienie zanotował Karol Urbaniak.

Kopernik Poznań – Jarota Jarocin 2:6 (1:5)

Jarota: Piotr Marecki, Bartosz Stefaniak, Przemysław Fiołka, Mateusz Klapczyński, Bartosz Karolczak, Mateusz Gabryszak, Bartosz Bogaczyk, Krystian Wawrzyniak, Kacper Litka, Kamil Urbaniak, Krzysztof Bartczak, Marcel Smolarek, Jakub Wawrzyniak, Patryk Gruchot, Dawid Krzyżaniak, Przemysław Radziejewski, Wiktor Smołaga, Emil Duda.

Terminarz – Poznańska Klasa Okręgowa Trampkarzy Starszych

Tabela – Poznańska Klasa Okręgowa Trampkarzy Starszych

Trampkarz młodszy:

W pierwszym meczu ligowym trampkarze młodsi Jaroty Jarocin wysoko pokonali na wyjeździe Barycz Janków Przygodzki 10:1. Od początku do końca spotkania przewaga w posiadaniu piłki należała do podopiecznych Andrzeja Ziaji. Gospodarze sporadycznie przekraczali połowę boiska. Bramki dla Jaroty zdobywali następujący zawodnicy: Tobiasz Stefaniak, Jakub Stachowiak (4), Antoni Bzodek, Piotr Kostrzewa, Julian Klauza, Filip Glinkowski oraz Krzysztof Zdunek. Warto wspomnieć, że z Kaliskiej Klasy Okręgowej Trampkarzy Młodszych w ostatniej chwili przed startem rozgrywek wycofała się drużyna Gromu Goliny i tym samym w lidze będzie występowała dziewięć zespołów.

Barycz Janków Przygodzki – Jarota Jarocin 1:10 (0:5)

Jarota: Miłosz Sobkowiak – Dawid Krzyżaniak, Gabriel Wawrzyniak, Mikołaj Karpiński, Tobiasz Stefaniak, Jakub Stachowiak, Kajetan Oleśków, Julian Klauza, Jonasz Regus, Filip Glinkowski, Mikołaj Kowalski.

Na zmiany wchodzili: K. Jarmóż, Piotr Kostrzewa, Krzysztof Zdunek, Antoni Bzodek, Karol Kasprzak, Maksymilian Jakrzewski.

Terminarz – Kaliska Klasa Okręgowa Trampkarzy Młodszych

Tabela – Kaliska Klasa Okręgowa Trampkarzy Młodszych

Młodzik Starszy:

Od zwycięstwa sezon 2015/16 rozpoczęła najmłodsza drużyna młodzieżowa Jaroty Jarocin. Urodzeni w 2004 roku piłkarze pokonali na własnym boisku Antonio II Jarocin 2:0. Bramki zdobyli: Tobiasz Stefaniak oraz Mikołaj Szcześniak. Podopiecznych Piotra Skokowskiego w tegorocznym sezonie czeka łącznie osiemnaście spotkań.

Jarota Jarocin – Antonio II Jarocin 2:0

Jarota: Damian Walkowiak, Dawid Bartkowiak, Miłosz Bolek, Maciej Wawrzyniak, Patryk Krawczyk, Patryk Wieliński, Szymon Bogaczyk, Bartosz Borysiak, Mikołaj Szcześniak.

Na zmiany wchodzili: Szymon Roszyk, Adam Gruszecki, Igor Antczak, Piotr Piątkowski, Jakub Szymanek, Stanisław Rutkowski, Adam Matuszewski.