Podział punktów w Tczewie

Sobotnie spotkanie wyjazdowe w Tczewie zakończyło się remisem 1:1. Piłkarze z Jarocina w trzecioligowej tabeli pozostali na jedenastym miejscu i w tej chwili mają sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

W pierwszej części gry niewiele się działo. Podopieczni Marcina Woźniaka pierwszą groźną akcję stworzyli w 24. minucie. Piotr Skokowski dośrodkował w pole karne, a bliski zdobycia bramki był Marcin Banaszak. Obrońca JKS-u zdecydował się na strzał piętą. Futbolówka poszybowała jednak nad poprzeczką. Trzy minuty później po raz pierwszy poważniej zagrozili gospodarze. Dawid Karczewski uderzył z okolicy szesnastego metra po ziemi, ale dobrą interwencją popisał się Mateusz Filipowiak. Na pięć minut przed przerwą drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Damian Sierant. Wynik w końcówce pierwszej połowie nie uległ już zmianie i obie drużyny opuszczali murawę przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron wydawało się, że gol dla gospodarzy wisi w powietrzu, choćby po kilku groźnych dośrodkowaniach z bocznych sektorów boiska. Miejscowym za każdym razem brakowało wykończenia. Nasi piłkarze nie skupili się tylko i wyłącznie na grze obronnej, a potwierdzeniem tego było trafienie w 68. minucie z rzutu wolnego Dominika Chromińskiego. Dla 25-letniego zawodnika była to dziesiąta bramka w obecnym sezonie. Radość z prowadzenia naszych piłkarzy nie trwała jednak długo, bo cztery minuty później do wyrównania doprowadził Karol Szopiński.

Sporo działo się w ostatnim kwadransie. W 85. minucie plac gry opuścił zawodnik gospodarzy po tym jak obejrzał czerwoną kartkę. W końcówce meczu swoje sytuacje mieli Piotr Skokowski, Marcin Szymkowiak oraz Jacek Pacyński. Najbliżej zdobycia zwycięskiego gola był Dominik Chromiński, który ograł w polu karnym obrońcę z Pelplina, ale jego strzał na słupek sparował Jakub Górski. Nic więc dziwnego, że jarociński zespół opuszczał boisko w Tczewie z poczuciem sporego niedosytu.

Wierzyca Pelplin – Jarota Jarocin 1:1 (0:0)
68′ – Dominik Chromiński (0:1)
72′ – Karol Szopiński (1:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Marcin Banaszak, Piotr Garbarek (77′ – Dawid Piróg), Piotr Skokowski – Jakub Nowak, Mateusz Dunaj (63′ – Jędrzej Ludwiczak), Dawid Kierzek (63′ – Jacek Pacyński), Damian Sierant, Dominik Chromiński – Mikołaj Marciniak (46′ – Marcin Szymkowiak)