Pogrom w Gdyni!

To był świetny pojedynek na Narodowym Stadionie Rugby w wykonaniu graczy Jaroty Jarocin. Podopieczni trenera Piotra Garbarka rozgromili Bałtyk Gdynia 4:0.

Początek piątkowego spotkania to zdecydowana przewaga JKS-u. Pierwszy na listę strzelców powinien wpisać się Dawid Idzikowski. Następnie przed szansą stanął Szymon Gałczyński. Jednak w obu sytuacjach znakomitymi interwencjami popisał się doświadczony bramkarz z Gdyni. Gospodarze pierwszą groźną akcję przeprowadzili po upływie kwadransa gry. Bartlewski uderzał wysoko nad bramką strzeżoną przez Sebastiana Kmiecika. Swoją okazję miał też Piotr Skokowski, ale jego strzał z rzutu wolnego z trudem obronił Marcin Matysiak.

Przełomowa okazała się trzydziesta trzecia minuta. Wtedy precyzyjnym podaniem popisał się Marcin Maćkowiak do Mikołaja Łopatki. Napastnik na szesnastym metrze znakomicie opanował futbolówkę i pięknym strzałem w samo okienko otworzył wynik meczu. Jarociniacy poszli za ciosem. Dwie minuty później było już 2:0. Sędzia dopatrzył się faulu na Szymonie Gałczyńskim w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Jędrzej Ludwiczak. W pierwszej części gry więcej ciekawych akcji nie zobaczyliśmy i piłkarze obu drużyn udali się na przerwę.

Druga połowa to dominacja podopiecznych Piotra Garbarka. Swoje dogodne okazję mieli Idzikowski, Dunaj czy Łopatka. Znakomicie między słupkami spisywał się Matysiak, który zdecydowanie był najjaśniejszym punktem swojej drużyny. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 73. minuty. Ponownie arbiter z Gdańska wskazał na „wapno”. Tym razem do jedenastki podszedł Piotr Skokowski, który precyzyjnym strzałem ulokował piłkę w siatce.

Ostatnie słowo należało do Mateusza Dunaja. Wychowanek jarocińskiego klubu zdecydował się na indywidualną akcję i pięknym uderzeniem z dystansu pokonał bezradnego golkipera rywali. W końcówce meczu zespół z Jarocina dążył do piątego trafienia, ale zarówno strzały Wrembla i Skokowskiego były niecelne. Gospodarze mogli zdobyć bramkę honorową. Ostatecznie z bliskiej odległości spudłował Igor Jankowski.

Jarota w trzecim swoim spotkaniu w sezonie 2019/20 zmierzy się KKS-em Kalisz. Ten pojedynek odbędzie się na stadionie miejskim w Jarocinie w najbliższy czwartek, 15 sierpnia o godzinie 18:00.

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin 0:4 (0:2)
0:1 – Mikołaj Łopatka (33′)
0:2 – Jędrzej Ludwiczak (35′)
0:3 – Piotr Skokowski (73′)
0:4 – Mateusz Dunaj (76′)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Piotr Skokowski – Szymon Piekarski (75’ – Patryk Kieliba), Marcin Maćkowiak (65’ – Adam Męcfel) – Dawid Idzikowski, Szymon Gałczyński (81’ – Dawid Krzyżaniak), Mateusz Dunaj (78′ – Beniamin Wrembel) – Mikołaj Łopatka.