Pokaz siły młodzików starszych w Szczytnikach

W przedostatnim swoim meczu ligowym w sezonie 2017/18 podopieczni Mirosława Czajki ograli na wyjeździe Szczyt Szczytniki 7:1. Tym samym piłkarze JKS-u wskoczyli na fotel lidera w II Lidze Okręgowej.

W pierwszej połowie ekipa z Jarocina zdobyła trzy gole. Do siatki rywali trafiali Filip Robakowski, Dawid Stolecki oraz Jarosław Wróbel. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Druga część gry przyniosła aż cztery bramki zdobyte przez jarociński zespół. Strzelanie rozpoczął Dawid Stolecki, następnie na listę strzelców wpisali się Filip Robakowski, Jarosław Wróbel i Adam Matuszewski po indywidualnym rajdzie przez całe boisko. Gospodarze w całym pojedynku zdołali zdobyć zaledwie bramkę honorową w końcówce spotkania, wykorzystując moment rozluźnienia naszych zawodników.

– Teraz skupiamy się na ostatnim meczu ligowym z Czarnymi Dobrzyca. To starcie zadecyduje o naszym zwycięstwie w obecnym sezonie. Dziś zagraliśmy dobre zawody. Jeśli powtórzymy ten występ w kolejnym spotkaniu, to o wynik jestem spokojny, powiedział trener młodzików starszych, Mirosław Czajka.

Młodzicy starsi po trzynastu kolejkach zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Jednak tyle samo punktów ma Piast Kobylin. W najbliższą sobotę o godzinie 14:00 nasi zawodnicy zmierzą się z Czarnymi Dobrzyca. Ten pojedynek zadecyduje o tym czy JKS zdobędzie mistrzostwo w kategorii wiekowej D1 Młodzik.

Szczyt Szczytniki – Jarota Jarocin 1:7 (0:3)

Jarota Jarocin: Kacper Kaczmarek – Jakub Bukowski, Adam Matuszewski, Maciej Dembiński, Filip Robakowski, Szymon Roszyk, Szymon Marcinek, Gracjan Góral, Jarosław Wróbel, Dawid Stolecki, Łukasz Kaczmarek, Dominic Merten, Oskar Frąszczak.