Pokonać Centrę przed własną publicznością

Trzecia liga nie zwalnia. Zawodników Jaroty Jarocin czeka derbowe starcie z Centrą Ostrów Wielkopolski.

Podopieczni trenera Marcina Woźniaka po ostatnim efektownym zwycięstwie nad Wdą Świecie są upatrywani w roli faworyta sobotniego meczu w Jarocinie. Tym bardziej, że ekipa prowadzona przez Mariusza Posadzego znajduje się tuż nad strefą spadkową i w rundzie wiosennej zdobyła zaledwie trzy punkty. Po 26. kolejkach obie drużyny dzieli dziewięć punktów. JKS plasuje się na 11. miejscu, a Centra sklasyfikowana jest o trzy pozycje niżej.

W zespole z Ostrowa Wielkopolskiego jest wiele kontuzji. Z urazami zmaga się czterech zawodników: Dariusz Reyer, Tomasz Adamiak, Dawid Kuczyński i Szymon Kucharski, którzy są czołowymi graczami naszych najbliższych ligowych rywali. Jesienią w starciu obu ekip górą byli gospodarze, ogrywając Jarotę Jarocin 2:1. Naskuteczniejszym strzelcem Centry jest Miłosz Nowicki. 22-letni pomocnik zdobył sześć bramek w 23 spotkaniach. 

Początek tego ważnego sobotniego meczu na boisku bocznym przy ul. Maratońskiej w Jarocinie zaplanowano na godzinę 16:00. Kasa biletowa tradycyjnie będzie czynna na godzinę przed pierwszym gwizdkiem sędziego.

KKS Kalisz
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
1:1
Świt Skolwin