Porażka na początek przygotowań

Od porażki przygotowania do nowego sezonu rozgrywkowego w trzeciej lidze rozpoczęli zawodnicy Jaroty Jarocin, którzy ulegli na wyjeździe drużynie KKS-u Kalisz 0:5.

W wyjściowej jedenastce JKS-u pojawiło się czterech piłkarzy testowanych, a po zmianie stron zobaczyliśmy kolejnych trzech zawodników. Sobotnie spotkanie na Stadionie Miejskim przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu rozpoczęło się od wyrównanej gry. Jednak żadnej z ekip nie udało się stworzyć sytuacji strzeleckiej. Wynik meczu w 30. minucie otworzyli gospodarze. Bartosza Kubiaka pewnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Łukasz Żegleń. Tuż przed przerwą drugiego gola zdobyli piłkarze KKS-u. Tym razem na listę strzelców wpisał się Błażej Ciesielski.

W drugiej części gry z lepszej strony zaprezentowali się podopieczni Marka Nowickiego. Z dobrej strony pokazali się nasi juniorzy, którzy od początku przygotowań trenują z pierwszym zespołem. Swoje okazje mieli Jakub Orzłowski oraz Jakub Klauza. Z dobrej strony zaprezentował się również Dawid Idzikowski. Tego dnia skuteczniejsi byli gracze z najstarszego miasta w Polsce. To właśnie oni zdobyli następne trzy bramki w odstępie zaledwie siedmiu minut. Do siatki trafiali kolejno  Łukasz Żegleń, Patryk Kieliba i Krzysztof Krysztofowicz.

Jarociniacy kolejne spotkanie sparingowe tego lata rozegrają już w najbliższą środę, 18 lipca przed własną publicznością. Na boisku bocznym przy ulicy Maratońskiej zmierzą się z KS Opatówek. Początek tego starcia zaplanowano na godz. 17:00.

KKS Kalisz – Jarota Jarocin 5:0 (2:0)
30’ – Łukasz Żegleń (1:0)
45’ – Błażej Ciesielski (2:0)
68’ – Łukasz Żegleń (3:0)
70’ – Patryk Kieliba (4:0)
75’ – Krzysztof Krysztofowicz (5:0)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik (30′ – Bartosz Kubiak, 60’ – Mateusz Filipowiak) – Jędrzej Ludwiczak (46’ – Jakub Młynarski), Marcin Banaszak, Igor Skowron (46’ – Krzysztof Czabański), Alan Janowski (46’ – Piotr Skokowski),  Daniel Tomaszewski (46’ – Jakub Grabarek, 60 – Jakub Orzłowski), Filip Brzostowski (46’ – Dawid Idzikowski), Jakub Czapliński (46’ – Wojciech Nowak), Mateusz Dunaj (46’ – Patryk Rzepka, 78’ – Safian Skupiński), Karol Krystek (46’ – Dawid Zając), Safian Skupiński (46’ – Mateusz Molewski)