Porażka po walce z Lechem Poznań

Podopieczni Sławomira Udzika w ostatni weekend zagrali na głównym boisku w Jarocinie z rezerwami poznańskiego Lecha. Najstarsza drużyna młodzieżowa JKS Jarota Jarocin uległa rywalom 2:6. Jarociniacy z dorobkiem 26. punktów zajmują szóste miejsce w tabeli.
Niedzielne spotkanie rozgrywane w ramach Ligi Wojewódzkiej rozpoczęło się od wyrównanej gry. Jednak jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze z Poznania. W 41. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Stępień. W dalszej części meczu zawodnicy Jaroty starali się odrobić straty, jednak ich ataki były nieskuteczne.

W drugiej połowie druga drużyna Lecha Poznań wykorzystała błędy bramkarza jarocińskiej ekipy – Mateusza Czapulaka i po trafieniach Eryka Krawczyka, Szymona Piekarskiego oraz Piotra Stępnia była niemal pewna zwycięstwa. Podopieczni Sławomira Udzika nie zamierzali się poddać i w 71. minucie bramkę dla Jaroty zdobył Patryk Rzepka. Osiem minut później gola strzelił Mikołaj Grygiel.
Gdy wydawała się, że zespół z Jarocina powalczy o doprowadzenie do wyrównania w spotkaniu (kilku okazji nie wykorzystał aktywny Marcel Hudak przy.red.) rywale z Poznania przeprowadzili dwa szybkie kontrataki. Niestety dla Jaroty obie akcje zakończyły się stratą bramki. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kasper Stróżyk.

JKS Jarota Jarocin – Lech II Poznań 2:6 (0:1)
Jarota: Mateusz Czapulak – Igor Bródka (66’ – Mikołaj Grygiel), Dawid Dolata, Konrad Glinkowski (66’ – Hubert Pieniężny), Przemysław Rzepka, Mikołaj Dzierla, Konrad Kwiatkowski, Damian Tomczak, Dawid Idzikowski, Bartosz Schubert (46’ – Patryk Rzepka), Marcel Hudak.