Porażka w spotkaniu z Dolcanem Ząbki

W drugim spotkaniu kontrolnym piłkarze Jaroty Jarocin przegrali na własnym boisku z Dolcanem Ząbki 0:2. Obydwie bramki w tym meczu padły w pierwszej połowie.

Spotkanie z Dolcanem Ząbki rozpoczęło się od groźnych ataków pierwszoligowca, który w pierwszych minutach osiągnął zdecydowaną przewagę. Jednak z każdą kolejną minutą spotkanie stało się bardziej wyrównane. Goście mimo kilku okazji nie potrafili jednak pokonać bramkarza Jaroty, a dodatkowo od osiemnastej minuty powinni przegrywać, bowiem faulowany w polu karnym był Hubert Antkowiak. Sędzia tego spotkania nie wskazał jednak na jedenasty metr. Podopieczni Dariusza Dźwigały pierwszego gola zdobyli w 34. minucie po strzale z pola karnego Bartosza Wiśniewskiego. Drugi gol dla Dolcanu padł w ostatniej minucie pierwszej połowie. Piłkarze z Ząbek wyszli z szybką kontrą, którą pewnym strzałem wykończył Grzegorz Piesio.

W drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców mógł się wpisać Hubert Antkowiak. Napastnik Jaroty najpierw z kilku metrów nie trafił do pustej bramki po podaniu Bartosza Kieliby, a następnie jego strzał minął światło bramki. Swoje okazje miał również Dolcan Ząbki, który w drugiej połowie zagrał inną jedenastką, ale pewnie w bramce interweniował najpierw Simon Krawczyk, a nastepnie Jakub Stasiak.

– Było widać, że jestesmy na zupełnie innym etapie przygotowań niż zespół Dolcanu. Drużyna z Ząbek była silna fizycznie i wybiegana, ale zaprezentowaliśmy dzisiaj niezłą postawę. Powiedziałem zawodnikom na odprawie, że w tym momencie może im zabraknąć siły czy przygotowania, ale nie może zabraknąć ambicji. To było dzisiaj i pod tym wzgklędem cieszę się, że tak się zaprezentowaliśmy. – podsumował to spotkanie szkoleniowiec Jaroty, Grzegorz Wesołowski. W spotkaniu z Dolcanem ze względu na urazy nie mogli zagrać Łukasz Białożyt oraz Dawid Dolata.

Jarota Jarocin – Dolcan Ząbki 0:2 (0:2)
0:1 – Bartosz Wiśniewski (34.)
0:2 – Grzegorz Piesio (44.)

Jarota Jarocin: Simon Krawczyk, zawodnik testowany, Bartosz Kieliba, Maciej Stronka, Piotr Skokowski, Marek Wiła, Michał Grobelny, Krzysztof Czabański, zawodnik testowany, Bartosz Cierniewski, Hubert Antkowiak
W drugiej połowie zagrali: Jakub Stasiak, Łukasz Kogut, Piotr Sapritonow, Adrian Włodarczyk, Dominik Chromiński