Porażka w Szczecinie z wiceliderem

Piłkarze Jaroty Jarocin w meczu 32. kolejki musieli uznać wyższość  wiceliderowi trzeciej ligi grupy drugiej. Podopieczni Marcina Woźniaka przegrali na wyjeździe ze Świtem Skolwin-Szczecin 1:3.

Pierwsze minuty niedzielnego spotkania nie przyniosły większych emocji. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili zawodnicy JKS-u, a bliski zdobycia bramki był Dawid Kierzek. Jednak jego strzał głową z bliskiej odległości instynktownie obronił golkiper ze Szczecina. Gospodarze zaatakowali w końcówce pierwszej części gry. W 43. minucie sędzia podyktował dla nich jedenastkę. Do piłki podszedł Michał Kołodziejski, ale ta odbiła się od słupka i wyszła poza boisko. Po chwili futbolówka zatrzepotała po raz pierwszy w siatce po uderzeniu z rzutu wolnego w wykonaniu Adama Nagórskiego.

Drugą połowę znakomicie rozpoczęli gracze prowadzeni przez trenera Pawła Ozgę. W 50. minucie znakomicie w polu karnym ustawiony był Adam Nagórski, który z bliskiej odległości pokonał Mateusza Filipowiaka. 27-letni napastnik dosłownie pięć minut później zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny. JKS nie zamierzał składać broni. Kwadrans przed przed zakończeniem pojedynku gola zdobył Dominik Chromiński. W końcówce swoje okazje mieli Jacek Pacyński oraz Mikołaj Marciniak, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie. Tym samym gospodarze mogli cieszyć się z kompletu punktów.

W najbliższą sobotę, 9 czerwca naszych zawodników czeka ostatnie spotkanie przed własną publicznością w sezonie 2017/18. Rywalem jarocińskiej ekipy będzie Sokół Kleczew, który pokonał Polonię Środa Wielkopolska 3:2.

Świt Skolwin (Szczecin) – Jarota Jarocin 3:1 (1:0)
1:0 – Adam Nagórski (44′)
2:0 – Adam Nagóski (50′)
3:0 – Adam Nagórski (55′)
3:1 – Dominik Chromiński (75′)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Marcin Banaszak, Piotr Garbarek, Dawid Piróg (70′ – Miłosz Kowalski), Piotr Skokowski – Jakub Nowak (60′ – Mikołaj Marciniak), Damian Sierant, Dawid Kierzek (75′ – Krzysztof Matuszak), Mateusz Dunaj (60′ – Jacek Pacyński) – Dominik Chromiński