Prestiżowy sukces trampkarzy młodszych

Od 8 do 10 marca na obiektach spółki Jarocin Sport odbył się ogólnopolski turniej organizowany przez SBG Sport Business Group. W zmaganiach rywalizowało 12 drużyn z całego naszego kraju.

Zespół trenera Jacka Koleckiego rozpoczął zmagania w świetnym stylu. Urodzeni w 2005 roku zawodnicy pokonali LKS Jedność Żabiniec 3:0. Jednak kolejne starcia nie ułożyły się już po myśli naszych piłkarzy, którzy musieli uznać wyższość ekipom z Mińska Mazowieckiego oraz Szczecina. Trampkarze młodsi pokazali swój charakter w dwóch ostatnich spotkaniach. Zwycięstwa nad Maliną Piątek i Gwarkiem Tarnowskie Góry pozwoliły im awansować do ćwierćfinału.

W niedzielnym meczu 1/4 finału drużyna z Jarocina zmierzyła się z Mieszkiem Gniezno. Ten pojedynek gracze z naszego miasta zagrali koncertowo i zeszli z boiska jako zwycięzcy. Ostatecznie w półfinale lepsi okazali się grupowi rywale ze Szczecina, ale w spotkaniu o brązowy medal triumfowali piłkarze Jaroty Jarocin, rewanżując się drużynie z Mińska Mazowieckiego. Do najlepszej piątki całego turnieju został wybrany Filip Szydlik, który reprezentował barwy JKS-u.

– Przez trzy dni rywalizowaliśmy z drużynami, z którymi wcześniej nie mieliśmy okazji się spotkać. Dla nas było to nowe doświadczenie, staraliśmy się grać jak najlepiej, ale traktowaliśmy ten turniej jako kolejny etap przygotowujący do rozgrywek ligowych, które rozpoczynamy już za dwa tygodnie, mówi trener Jacek Kolecki.

Wyniki zespołu trampkarzy młodszych Jaroty Jarocin:

Jarota Jarocin – LKS Jedność Żabieniec 3:0
MOSiR Miński Mazowiecki – Jarota Jarocin 2:0
Jarota Jarocin – Fase Szczecin 0:1
Jarota Jarocin – LKS Malina Piątek 1:0
Gwarek Tarnowskie Góry – Jarota Jarocin 0:2
Jarota Jarocin – Mieszko Gniezno  2:0
Fase Szczecin – Jarota Jarocin 5:0
Jarota Jarocin – MOSiR Mińsk Mazowiecki 2:1

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. Fase Szczecin
 2. PSV Łódż
 3. Jarota Jarocin
 4. MOSIR Mińsk Mazowiecki
 5. LKS Chlebnia
 6. Mieszko Gniezno
 7. Jedność Żabieniec
 8. Calisia Kalisz
 9. Orzeł Ząbkowice Śląskie
 10. Gwarek Tarnowskie Góry
 11. LKS Malina Piątek
 12. Gdański Klub Sportowy Morena
Jarota Jarocin
Bałtyk Koszalin
Pogoń II
0:1
Jarota Jarocin