Przedstawienie beniaminków – Kluczevia Stargard

Historyczny awans – tak w skrócie można podsumować tytuł mistrzowski w IV lidze zespołu ze Stargardu. Jarociniacy w sezonie 2021/22 spotkają się z tą drużyną po raz pierwszy w historii.

Ekipa z województwa zachodniopomorskiego awans wywalczyła po jedenastu latach gry na czwartoligowym poziomie. Kluczevia w ostatnich rozgrywkach rozegrała czterdzieści meczów. Zdobyła w nich aż dziewięćdziesiąt jeden punktów i mogła również pochwalić się imponującym bilansem bramkowym, który wyniósł sto szesnaście goli strzelonych przy czterdziestu pięciu straconych. Nasi ligowi przeciwnicy w pokonanym polu pozostawili: Vinetę Wolin, Inę Goleniów oraz Leśnik Manowo. Włodarze beniaminka zapowiadają, że zamierzają spełnić wymogi dotyczące stadionu, aby mogli zagrać na swoim boisku. Jeśli tak się nie stanie, to prawdopodobnie ich spotkania domowe odbywać się będą na stadionie Błękitnych.

Najlepszym graczem Kluczevii w zakończonej kampanii był Michał Magnuski. Na wyróżnienie zasłużył także Karol i Grzegorz Jabłoński, a także Piotr Surma czy Kamil Bartoszyński. Warto wspomnieć, że nowy reprezentant trzeciej ligi gr. drugiej jest klubem z bogatą ponad 70-letnią historią, w której nie brakowało licznych sukcesów sportowych.

Foto: kluczevia.pl

Skalmierzyce
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
1:2
Elana Toruń