Przedstawienie beniaminków – LKS Gołuchów

W sezonie 2020/21 będziemy rywalizować z czterema zespołami, które wywalczyły awans z czwartej ligi. Dzisiaj przedstawimy drużynę LKS-u Gołuchów prowadzoną przez Macieja Dolatę.

Ekipa „Żubrów” w przedwcześnie zakończonej kampanii 2019/20 zgromadziła na swoim koncie 38. punktów. Na ten bilans złożyło się 12 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Podopieczni byłego trenera JKS-u w ligowej stawce wyprzedzili m.in. Unię Swarzędz, Victorię Września czy Tarnovię Tarnowo Podgórne. Ich najskuteczniejszym strzelcem był Krystian Benuszak z 20 golami na koncie. Ten napastnik jesienią 2014 roku grał w Jarocie. Jego kolegami z zespołu są również Krzysztof Czabański, Dawid Guźniczak, Paweł Majusiak oraz Bartosz Kubiak, którzy także występowali przed jarocińską publicznością.

Jarota w meczu o stawkę z drużyną LKS-u ostatni raz spotkała w półfinale Okręgowego Pucharu Polski 2018/19. Wtedy podopieczni trenera Piotra Garbarka awansowali do finału, w którym ulegli ostatecznie na stadionie w Kaliszu. Obie ekipy jeden sezon wcześniej również zagrali w rozgrywkach pucharowych. Tym razem był to mecz finałowy na szczeblu okręgowym i w nim niespodziewanie lepsi okazali się nasi rywale.

Jeśli chodzi o zmagania ligowe, to musimy sięgnąć pamięcią do lat 2001-2006. Tutaj lepszym bilansem spotkań mogą się pochwalić piłkarze z Jarocina, którzy w dziesięciu pojedynkach aż osiem razy triumfowali, a w dwóch starciach nastąpił podział punktów. Bilans bramkowy wyniósł 22:5 na korzyść JKS-u.   

Jarota Jarocin
LKS Gołuchów
Jarota Jarocin
3:1
Polonia Środa