Przedstawienie beniaminków – Stolem Gniewino

Podobnie jak Kluczevia Stargard swój pierwszy sezon na boiskach III ligi rozegra Stolem Gniewino. Drużyna z województwa pomorskiego w tabeli wyprzedziła Kaszubię Kościerzyna.

Czerwono-żółto-niebiescy w sezonie rozgrywkowym 2020/21 zdobyli siedemdziesiąt dwa punkty. Beniaminek wygrał dwadzieścia dwa mecze. Natomiast sześć razy podzielił się punktami z przeciwnikami i co ważne podkreślenia tylko raz doznał porażki na boisku rywala! Najlepszym strzelcem zespołu był Mateusz Dampc, który strzelił 23 gole. Najważniejszymi ogniwami tej ekipy bez wątpienia są Tomasz Kotwica, Mateusz Wachowiak oraz Szymon Maciołek.

Drużyna z Gniewina solidnie wyglądała w ofensywie i defensywie. Końcowy bilans bramkowy wyniósł 74-26. Po spotkaniu kończącym sezon 2020/21 radości nie ukrywał także ich szkoleniowiec. – O końcowym sukcesie zadecydowała pasja, zaangażowanie, waleczność i determinacja zawodników. Dokonaliście rzeczy zdawało się niemożliwej do wykonania – powiedział trener Tomasz Dołotko – cytowany na stronie www.wejherowo.naszemiasto.pl.

Gniewino od Jarocina oddalone jest o blisko czterysta kilometrów. Będzie więc to najdalszy wyjazd dla graczy JKS-u w nadchodzącym sezonie rozgrywkowym w III lidze gr. drugiej.

Foto: Stolem Gniewino

Skalmierzyce
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
1:2
Elana Toruń