Przedstawienie beniaminków – Zawisza Bydgoszcz

Wielki powrót do III ligi! Piłkarze z województwa kujawsko-pomorskiego awans zapewnili sobie w ostatnim meczu sezonu. Zawisza wyprzedził ekipę Włocłavii Włocławek o trzy punkty.

Wojskowi przez kilka sezonów z powodzeniem rywalizowali w Ekstraklasie. Za ich największy sukces należy uznać zdobycie Pucharu i Superpucharu Polski w 2014 roku. Jednak po zakończonym sezonie 2015/16 zespół z Bydgoszczy z I ligi został wycofany do B-klasy, którą zresztą wygrał bez większych problemów. Następnie niebiesko-czarni zajmowali pierwsze miejsce w A-klasie, Lidze Okręgowej oraz IV lidze. Sezon 2019/20 nie przyniósł kolejnego awansu. Udało się to w niedawno zakończonej kampanii. Zawisza w trzydziestu spotkaniach zdobył 70. punktów (21 zwycięstw, 7 remisów i 2 porażki).

Natomiast najlepszym strzelcem tej drużyny, ale także całych czwartoligowych rozgrywek został Kamil Żylski. Ten napastnik strzelił trzydzieści goli dla bydgoskiej ekipy. Następny sezon będzie więc wyjątkowy dla regionu kujawsko-pomorskiego, bo trzecia liga będzie najwyższym szczeblem, na którym będzie miał swoich reprezentantów. Mowa tutaj o Elanie Toruń, Olimpii Grudziądz oraz Zawiszy Bydgoszcz.

Foto: Zawisza Bydgoszcz

Skalmierzyce
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
1:2
Elana Toruń