Przedstawienie rywala – KP Starogard Gdański

Drużyna z województwa pomorskiego będzie pierwszym przeciwnikiem JKS-u w sezonie 2020/21. Jarociniacy o pierwsze ligowe punkty w nowej kampanii powalczą w Starogardzie Gdańskim.

Gospodarze sobotniego spotkania mają za sobą już trzy lata na tym szczeblu rozgrywkowym. W debiutanckim sezonie 2017/18 piłkarze ze Starogardu zakończyli rywalizację na dziewiątym miejscu. Najbliżsi przeciwnicy Jaroty w kolejnych latach zajęli już dziesiątą i ósmą pozycję w ligowej tabeli. Jak zatem wygląda bilans meczów JKS-u z ekipą biało-zielonych ? W sześciu konfrontacjach dwukrotnie lepsi okazali się nasi dzisiejsi rywale. Dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów, a ostatni pojedynek wygraną podopiecznych Piotra Garbarka na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny.

Jeśli chodzi o kadrę KP Starogard Gdański to należy zwrócić uwagę na to, że nie zmieniła się ona znacząco w porównaniu z ubiegłoroczną kampanią. W zespole pozostali m.in. Filip Sosnowski (najlepszy strzelec przedwcześnie zakończonego sezonu 2019/20 z pięcioma trafienia na koncie), Marcin Kajca czy Bernard Powszuk. Po rocznym pobycie w Raduni Stężyca do tej ekipy powrócił wychowanek Lechii Gdańsk – Kacper Łazaj.

Unia Swarzędz
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
2:1
GKS Przodkowo