Przegrali najważniejszy mecz sezonu

Do bardzo ciekawego spotkania derbowego doszło w ostatnią sobotę na boisku bocznym przy ul. Maratońskiej w Jarocinie. Podopieczni Krzysztofa Matuszaka przegrali z Akademią Piłkarską Reissa 0:2.

Od samego początku było wiele ciekawych akcji, ale zdecydowanie lepsze sytuacje w przekroju całego pojedynku mieli piłkarze JKS-u, którzy jako pierwsi zagrozili bramce gospodarzy. Sfaulowany w polu karnym został Łukasz Kaczmarek. Sędzia zauważył przewinienie przed szesnastką, co wzbudziło sporo kontrowersji. W ostatniej akcji przed przerwą arbiter podyktował problematyczny rzut karny dla rywali. Po zmianie stron piłkarze prowadzeni przez Krzysztofa Matuszaka stworzyli sobie kilka sytuacji pod bramką rywali. Najlepszą z nich zmarnował Łukasz Kaczmarek, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. W końcówce spotkania przeciwnicy wykorzystali kontraatak i zapisali na swoim koncie komplet punktów. Jarota Jarocin jest wiceliderem II Ligi Okręgowej w kategorii wiekowej C2 Trampkarz. Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze jedno spotkanie, w którym nasi gracze zmierzą się z Prosną Kalisz. 

– Czuję złość i rozgoryczenie. Związek wyznaczył na ten pojedynek sędziego, który jest trenerem w Akademii Reissa. Dla mnie jest to absurdalne. W ten sposób nasi zawodnicy są krzywdzeni – powiedział tuż po sobotnim meczu, trener trampkarz młodszych, Krzysztof Matuszak.


APR Jarocin – Jarota Jarocin 2:0 (1:0)

Jarota Jarocin: Kacper Kaczmarek – Jan Ziętkowski, Adam Gruszecki, Fabian Borkowski, Dawid Stolecki, Stanisław Rutkowski, Wojciech Lamprecht, Łukasz Izdydorczyk, Adam Walczak, Łukasz Kaczmarek, Hubert Kasprzak.

Na zmiany wchodzili: Jakub Bukowski, Jakub Gwiazdowski, Kacper Wesołek, Łukasz Paczos, Kacper Duczmal, Wojciech Hypki, Fabian Owieśny.

Jarota Jarocin
Bałtyk Koszalin
Pogoń II
0:1
Jarota Jarocin