Przegrali w doliczonym czasie gry

Juniorzy młodsi zanotowali bardzo pechową porażkę w Koninie. Dla naszych zawodników urodzonych w 2003 roku była to trzecia porażka z rzędu w Lidze Wojewódzkiej prowadzonej przez Wielkopolski ZPN.

Sobotni pojedynek został rozegrany w ramach dziewiątej kolejki. W pierwszym starciu obu ekip górą byli gracze JKS-u, którzy pokonali swoich rówieśników 3:1. Rewanżowe starcie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Jednak to zespół z Jarocina stworzył sobie kilka dogodniejszych sytuacji do objęcia prowadzenia. Dodatkowo w kluczowych akcjach naszej drużynie zabrakło ostatniego podania. Skuteczniejsi za to byli gospodarze, którzy wykorzystali swoją jedną z trzech dogodnych akcji. Miało to miejsce w doliczonym czasie gry i trzy punkty trafiły na konto Górnika Konin.

Podopieczni trenera Piotra Skokowskiego obecnie zajmują szóste miejsce w tabeli. Ich strata punktowa do lidera – Włókniarza 1925 Kalisz powiększyła się już do siedmiu punktów. W niedzielę ekipę z Jarocina czeka mecz w roli gospodarza z Akademią Piłkarską Ostrzeszów. Jego początek zaplanowano o godzinę 10:00.


Liga Wojewódzka B2 Junior (9. kolejka – 06.10.2018 rok):
Górnik Konin – Jarota Jarocin 1:0 (0:0)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Miłosz Bolek, Szymon Bogaczyk, Bartosz Kantek, Bartosz Dyoniziak, Miłosz Barański (80’ – Jakub Wasik), Kacper Boruta (70’ – Miłosz Nowak), Kajetan Oleśków, Krzysztof Wieliński (60’ – Bartosz Borysiak), Mikołaj Szcześniak (65’ – Kacper Rybarczyk), Norbert Tokarz (80’ – Miłosz Nowakowski).

Górnik Konin
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
2:4
KP Starogard