Przespali pierwszą połowę

Nie udał się wyjazd do Krotoszyna drużynie orlika młodszego, który przegrał wyjazdowe starcie z Akademią Talentów 0:3. Gospodarze wszystkie gole strzelili w pierwszej części gry.

Przez pierwszy kwadrans zespół JKS-u z rocznika 2009 mądrze się bronił i próbował swoich szans poprzez kontrataki. Akcje przeciwników były jednak groźniejsze. Konsekwencją tego były trzy bramki zdobyte przez gospodarzy w pierwszych dwudziestu pięciu minutach. W drugiej połowie podopieczni trenera Czajki dążyli do zmiany rezultatu. Dawid Trochanowski oddał strzał w poprzeczkę, a Paweł Mandrysz i Nikodem Wysocki nie wykorzystali sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Pierwsza połowa zadecydowała o naszej porażce. W drugiej odsłonie nasze ataki były już odważniejsze. Z dobrej strony zaprezentował się Maksymilian Rakoczy. Rywale często go powstrzymywali w nieprzepisowy sposób. Musimy popracować nad ustawieniem i skutecznością – powiedział szkoleniowiec orlików młodszych, Mirosław Czajka.

W I Lidze Okręgowej zespół z naszej Akademii rozegrał już trzy pojedynki. Póki co na ich koncie jest jedno zwycięstwo i dwie porażki. To daje im szóstą pozycję w tabeli. Ekipa prowadzona przez trenera Czajkę kolejną okazję do podreperowania swojego dorobku punktowego będzie miała we wtorek, 2 października. Wtedy w roli gospodarza podejmie Astrę Krotoszyn.