Przestrzelony Puchar Polski

Jarota II Witaszyce zakończyła swoje zmagania w Okręgowym Pucharze Polski. Drużyna rezerw zremisowała z Pogonią Trębaczów 2:2, ale w serii rzutów karnych lepsi okazali się przeciwnicy (4:2).

Spotkanie rozgrywane w ramach 1/8 finału zacznie lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Mirosława Czajki, którzy raz za razem groźnie atakowali. Natomiast rywale ograniczyli się do kontrataków i po jednym z nich niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Stracony gol podrażnił piłkarzy JKS-u. Jarociniacy wyrównali po bramce samobójczej. Duży udział przy tym trafieniu miał Eryk Kunicki. Druga połowa to kopia pierwszych czterdziestu pięciu minut. Jarota goniła rywali i doprowadziła do remisu za sprawą Igora Skowrona. Doświadczony obrońca pokonał głową bramkarza z Trębaczowa po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. O losach awansu do ćwierćfinału zadecydowały więc „jedenastki”, które lepiej wykonywali gospodarze.

Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, ale dziś zawiodła nasza skuteczność. Stworzyliśmy sobie dostateczną ilość sytuacji podbramkowych, aby ten mecz wygrać w podstawowym czasie gry. Możemy mieć pretensje tylko do siebie. Rzuty karne są już tylko loterią, podsumował występ swoich zawodników, trener Mirosław Czajka.

Rezerwy już w najbliższą niedzielę czeka kolejny daleki wyjazd. Tym razem do Łęki Opatowskiej. Spotkanie w ramach szóstej kolejki Red Box Klasy Okręgowej gr. 6 rozpocznie się o godzinie 14:00.

Pogoń Trębaczów – Jarota II Witaszyce 2:2 (4:2 po rz.k.)
1:0 – Krystian Potoniec (7’)
1:1 – Paweł Kozłowski sam. (10’)
2:1 – Tomasz Witek (70’)
2:2 – Igor Skowron (78’)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak – Mikołaj Kowalski, Piotr Stachowiak, Igor Skowron, Antoni Bzodek, Krzysztof Matuszak, Filip Taczała, Krzysztof Wyduba (72′ – Maurycy Skowroński), Eryk Kunicki (60′ – Mikołaj Szcześniak), Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski.