Przeważali, ale przegrali z beniaminkiem

Bez punktów do Jarocina wrócili podopieczni trenera Piotra Garbarka. Zespół JKS-u uległ na wyjeździe tegorocznemu beniaminkowi III ligi z Nowych Skalmierzyc 0:1.

Jarociniacy udali się pod Kalisz z dużą dozą nadziei na korzystny wynik w starciu z miejscową Pogonią, która tegorocznej kampanii spisuje się świetnie i co ważne punktuje. Od pierwszych minut lepiej wyglądali nasi zawodnicy. Owszem brakowało skuteczności, ale groźne strzały Marcina Konopki czy Mateusza Dunaja dawały nadzieję na korzystny rezultat na boisku rywala. Przed zmianą stron najlepszą okazję miał Krzysztof Bartoszak. Jednak napastnik Jaroty z bliskiej odległości trafił wprost w interweniującego bramkarza Pogoni – Adama Wasiluka. Tym samym obie ekipy udały się do szatni na piętnastominutową przerwę przy bezbramkowym remisie.

Początek drugiej połowy znów należał do jarocińskiej drużyny. Znakomitą sytuacje bramkową miał Damian Pawlak, który w sytuacji sam na sam minimalnie przestrzelił. Gdy wydawało się, że kwestią czasu jest zdobycie gola przez JKS, to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Szymon Komendziński. Chwilę później groźnie z rzutu wolnego uderzał „Kris”. Jednak decydująca okazała się 86. minuta. Wtedy z ostrego kąta futbolówkę w siatce ulokował Kacper Majerz. W doliczonym czasie gry przed szansa stanął jeszcze Antoni Prałat. Wchodzący z ławki były zawodnik Lecha Poznań mógł zostać bohaterem swojego zespołu, ale uderzył w poprzeczkę.

Jarota Jarocin z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje piętnaste miejsce w tabeli. Teraz przed własną publicznością nasi piłkarze podejmą Bałtyk Koszalin. Mecz odbędzie się 2 października o godzinie 16-tej na stadionie miejskim.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Jarota Jarocin 1:0 (0:0)
1:0 – Kacper Majerz (86’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Mateusz Ławniczak, Dawid Idzikowski (85’ – Antoni Prałat), Mateusz Dunaj (46’ – Marcin Łażewski), Damian Pawlak (66’ – Patryk Rzepka), Marcin Konopka (69’ – Piotr Stachowiak), Krzysztof Bartoszak