Puchar Polski dla LKS-u Gołuchów

Nie tak miało wyglądać środowe popołudnie w Gołuchowie. Jarota Jarocin przegrała spotkanie finałowe Pucharu Polski na szczeblu Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej z ekipą „Żubrów” 0:3.

W pojedynku z czołową drużyną czwartej ligi grupy południowej zawodnicy jarocińskiej drużyny byli zdecydowanym faworytem, jednak ich rywale na własnym boisku spisali się bardzo dobrze. Potwierdzeniem tego była bramka zdobyta przez Krystiana Benuszaka w 30. minucie gry. Podopieczni trenera Marcina Woźniaka w pierwszej połowie nie zagrozili poważnie bramce strzeżonej przez Marcina Żółtka i to gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej części gry więcej sytuacji strzeleckich mieli piłkarze z Jarocina. Dwukrotnie na listę strzelców powinien wpisać się Dominik Chromiński, ale tego dnia pomocnik JKS-u był nieskuteczny. Gospodarze mądrze się cofnęli i czekali na kontrataki. W 84. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Jędrzej Ludwiczak. LKS chwilę później podwyższył prowadzenie za sprawą Igora Skowrona, a wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Michał Marciszak.

LKS Gołuchów – Jarota Jarocin 3:0 (1:0)
30′ – Krystian Benuszak (1:0)
84′ – Igor Skowron (2:0)
90′ – Michał Marciszak (3:0)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Dawid Piróg, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski (85′ – Alan Janowski), Dawid Kierzek (87′ – Krystian Wawrzyniak), Damian Sierant (77′ – Miłosz Kowalski), Jacek Pacyński (46′ – Mateusz Dunaj), Jakub Nowak (87′ – Jakub Klauza), Dominik Chromiński – Mikołaj Marciniak (60′ – Marcin Szymkowiak)