PZPN poprowadzi trzecią ligę

Od sezonu 2021/22 organem prowadzącym rozgrywki czterech grup III ligi będzie Polski Związek Piłki Nożnej. Dla kibiców, piłkarzy i klubów nie niesie to z sobą wielkich zmian.

Teraz za wszystkie sprawy organizacyjne odpowiadał będzie Departament Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN. Centrala będzie wymierzała orzeczenia dyscyplinarne dla trenerów i piłkarzy. W nowym sezonie w każdej grupie będzie występowało po osiemnaście zespołów. Do II ligi awansuje wyłącznie mistrz rozgrywek. Natomiast do czwartej ligi spadną trzy najsłabsze ekipy. Trzeba jednak pamiętać, że spadkowiczów może być więcej, a jest to zależne od tego, czy z drugą ligą pożegnają się drużyny z czterech województw, tj. wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie i pomorskie.  

Warto wspomnieć, że w tym roku odpowiedzialny za proces licencyjny był Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Jarota Jarocin po raz kolejny stosowny dokument otrzymała w pierwszej kolejności. Start sezonu 2021/22 zaplanowano na 7/8 sierpnia, a dokładny terminarz spotkań JKS-u można znaleźć tutaj.

Skalmierzyce
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
1:2
Elana Toruń