Remis juniorów młodszych B2 z Ostrovią

Cenny punkt do Jarocina przywieźli podopieczni trenera Mirosława Czajki. Zespół JKS-u w wyjazdowym spotkaniu zremisował z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 3:3.

Pierwsze minuty niedzielnego meczu to dominacja naszych zawodników. Już w pierwszej akcji na listę strzelców wpisał się Franciszek Bzodek, który od początku tegorocznego sezonu imponuje skutecznością pod bramką swoich przeciwników. Gospodarze zdołali odpowiedzieć po pół godzinie gry. Właśnie ostatni kwadrans pierwszej części pojedynku okazał się bardzo pechowy dla JKS-u. Ostrovia za sprawą Olivera Brzózki i Wojciecha Góreckiego wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Do przerwy rezultat ten utrzymał się, a trener Czajka musiał pomyśleć nad strategią na drugą połowę.

Tuż po zmianie stron rzut karny obronił Mateusz Kosmalski. Chwilę później z drugiego gola mogli cieszyć się jego koledzy. Ponownie do siatki trafił Franciszek Bzodek, dla którego była to szósta bramka w sezonie. Blisko dwadzieścia minut później było już 3:2 dla naszych zawodników urodzonych w 2004 roku. Skutecznym strzałem popisał się Łukasz Izydorczyk, który nie dał najmniejszych szans na udaną interwencję bramkarzowi z Ostrowa. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. Gol autorstwa Mateusza Witka dał jego drużynie remis, a jarociński zespół musiał zadowolić się z podziału punktów.

Juniorzy młodsi B2 obecnie zajmują szóste miejsce w Lidze Wojewódzkiej z dorobkiem pięciu punktów. Kolejne spotkanie gracze prowadzeni przez Mirosława Czajkę rozegrają w niedzielę, 22 września na boisku przy ul. Maratońskiej w Jarocinie. Ich rywalem będzie lider – Górnik Konin, który w tegorocznej kampanii walczy o awans do CLJ.