Remis rezerw z Grębaninem

Na własne życzenie piłkarze Jaroty II Witaszyce tylko zremisowali na własnym terenie z GKS-em Grębanin. Podopieczni Mirosława Czajki prowadzili już 4:1, ale rywale zdołali doprowadzić do wyrównania.

Niedzielne przedpołudnie zapowiadało się niezwykle interesująco. Obie drużyny przez dziewięćdziesiąt minut zostawiły sporo zdrowia na boisku. Wszystko za sprawą intensywnych opadów deszczu, które sprawiły że w wielu momentach futbolówka zatrzymywała się w kałużach. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w pierwszej minucie gola strzelił Miłosz Kowalski. Nie minął kwadrans i JKS prowadził różnicą dwóch trafień! Tym razem na listę strzelców wpisał się Alan Janowski. Rezerwy jarocińskiego klubu na tym nie poprzestały, a swoją drugą bramkę zdobył Kowalski. Piłkarze z Grębanina odpowiedzieli tuż przed zejściem do szatni. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piotr Cierlak. Sebastian Lorek nie miał najmniejszych szans na udaną interwencję przy tym uderzeniu.

Po zmianie stron goście szukali swoich szans przede wszystkim po kontratakach. Drugi zespół Jaroty kontynuował swoją dobrą grę w pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy. W 52. minucie sędzia podyktował rzut karny dla rezerw, a jedenastkę pewnie wykorzystał Krzysztof Matuszak. Jarociniacy o ostatnim kwadransie będą chcieli bardzo szybko zapomnieć. To właśnie wtedy przyjezdni zadali trzy ciosy, które dały im ważny punkt w kontekście walki o awans do V ligi. Na listę strzelców wpisali się Daniel Kowaliński, Damian Kaczmarek oraz Piotr Cierlak.

Rezerwy po dwudziestu rozegranych pojedynkach zajmuje pierwsze miejsce w Red Box Klasie Okręgowej. We wtorek, 4 maja zespół dowodzony przez trenera Czajkę uda się na trudny teren do Jankowa Przygodzkiego.

Jarota II Witaszyce – GKS Grębanin 4:4 (3:1)
1:0 – Miłosz Kowalski (1’)
2:0 – Alan Janowski (15’)
3:0 – Miłosz Kowalski (28’)
3:1 – Piotr Cierlak (43’)
4:1 – Krzysztof Matuszak (52’)
4:2 – Daniel Kowaliński (74’)
4:3 – Damian Kaczmarek (78’)
4:4 – Piotr Cierlak (82’)

Jarota II Witaszyce: Sebastian Lorek – Piotr Stachowiak, Igor Skowron, Alan Janowski, Krystian Wawrzyniak, Szymon Gałczyński, Krzysztof Matuszak, Jakub Adamkiewicz, Mikołaj Kowalski (66’ – Antoni Bzodek), Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski (75’ – Jakub Jacek).