Remis z Górnikiem

Podopieczni Piotra Garbarka zremisowali z Górnikiem Konin 1:1. Było to ostatnie spotkanie sparingowe w okresie przygotowawczym. Teraz obie ekipy czeka rywalizacja w Pucharze Polski i III lidze.

Spotkanie zdecydowanie lepiej ułożyło się dla gości, którzy w pierwszej akcji wykorzystali błąd środkowego obrońcy, a piłkę do siatki skierował Marcin Rajch. Tym samym piłkarze Jaroty musieli gonić wynik. Warto wspomnieć, że w pierwszej części meczu w swoich poczynaniach byli zdecydowanie konkretniejsi. Potwierdziła to dwudziesta siódma minuta. Wtedy nasi zawodnicy zdecydowali się krótko rozegrać rzut rożny, a dośrodkowanie Filipa Szewczyka na bramkę zamienił Mateusz Dunaj. Przed zmianą stron swoje okazję mieli również Damian Pawlak, Piotr Skokowski i strzelec wyrównującego gola. Jarociniacy mieli więc czego żałować, bo wykreowali sobie znacznie więcej szans niż w pojedynku z Polonią Środa.

W drugiej połowie działo się znacznie mniej. Co ważne stroną dominującą był zespół gospodarzy. Najpierw do siatki mógł trafić Krzysztof Bartoszak, ale jego strzał głową w 51. minucie nie dał nam prowadzenia. Graczom JKS-u brakowało przede wszystkim skuteczności w polu karnym. Zresztą potwierdził to ostatni kwadrans gry. Szymon Piekarski nieznacznie się pomylił z dobrej pozycji, a w ostatnich sekundach świetną interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych, który obronił mocne uderzenie z bliskiej odległości Krystiana Wawrzyniaka.

27 lutego czeka nas mecz 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski z Tarnovią. Działacze klubu czwartoligowego zastanawiają się jeszcze nad miejscem i godziną rozpoczęcia spotkania. Wiele wskazuje, że nasi zawodnicy o awans do kolejnej rundy powalczą na stadionie w Tarnowie Podgórnym.

Jarota Jarocin – Górnik Konin 1:1 (1:1)
0:1 – Marcin Rajch (2’)
1:1 – Mateusz Dunaj (27’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek (82’ – Damian Walkowiak) – Jędrzej Ludwiczak (75’ – Piotr Stachowiak), Marcin Maćkowiak, Sebastian Golak, Piotr Skokowski – Dawid Idzikowski (75’ – Krystian Wawrzyniak), Kacper Szymankiewicz (63’ – Patryk Rzepka) – Mateusz Dunaj (46’ – Marcin Łażewski), Filip Szewczyk, Marcin Konopka (46’ – Szymon Piekarski) – Damian Pawlak (46’ – Krzysztof Bartoszak).