Rewanż Gwardii w Jarocinie

Od porażki zmagania w drugiej rundzie sezonu 2020/21 rozpoczęli podopieczni trenera Piotra Garbarka. Jarociniacy w roli gospodarza ulegli Gwardii Koszalin 0:3 i zajmują trzynaste miejsce w tabeli.

Spotkanie ułożyło się po myśli piłkarzy dowodzonych przez Łukasza Drożdzala. Choć w pierwszych akcjach więcej z gry mieli gracze z Jarocina, którzy raz za razem przybywali w polu karnym swoim przeciwników. Najlepszą okazję w szóstej minucie miał Krzysztof Bartoszak, ale jego strzał zmierzający w światło bramki wybił interweniujący obrońca koszalińskiej ekipy. W tej akcji do napastnika JKS-u podawał Jacek Pacyński. Gwardia odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. Wynik meczu otworzył Gabriel Szygenda po błędzie Sebastiana Kmiecika, który oprócz dziewiątej zapamięta również trzydziestą minutę. Wtedy ten sam zawodnik przyjezdnych zaskoczył golkipera Jaroty uderzeniem z dystansu. Miejscowi w ostatnim kwadransie pierwszej połowy mocno przycisnęli rywali. Jednak więcej goli do przerwy już nie zobaczyliśmy.

Po zmianie stron gospodarze nie mieli nic do stracenia. Natomiast zespół z województwa zachodniopomorskiego odgryzał się za to po szybkich wyjściach z własnej połowy. Sporo pracy w drugiej części pojedynku miał również arbiter z Malborka – Marek Marcinkowski, który raz za razem sięgał po żółte kartoniki – zwłaszcza dla zawodników Gwardii za opóźnianie gry. Bramkę kontaktową mógł strzelić m.in. Damian Pawlak, a swoją szansę miał też Piotr Skokowski. Nieźle między słupkami prezentował się za to Dawid Skoczyk, dla którego było to jedno z lepszych spotkań w sezonie. Skuteczni pozostali za to czerwono-biało-niebiescy, którzy w 90. minucie ustalili wynik spotkania. Autorem trzeciego gola był Maksymilian Boczek.

Jarotę Jarocin w najbliższy weekend czeka najdalszy wyjazd do Wejherowa.

Jarota Jarocin – Gwardia Koszalin 0:3 (0:2)
0:1 – Gabriel Szygenda (9’)
0:2 – Gabriel Szygenda (30’)
0:3 – Maksymilian Boczek (90’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Piotr Skokowski, Marcin Maćkowiak, Sebastian Golak, Szymon Komendziński – Dawid Idzikowski (69’ – Filip Szewczyk), Szymon Piekarski – Marcin Łażewski (60’ – Kacper Koralewski), Jacek Pacyński (60’ – Damian Pawlak), Mateusz Dunaj (75’ – Kacper Tomaszczak) – Krzysztof Bartoszak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ III liga – Jarota znowu w grze!”.