Rezerwy bez straty punktów w Jarocinie!

8 zwycięstw w rundzie jesiennej sezonu 2020/21 zanotowali piłkarze Jaroty II Witaszyce w roli gospodarza. Podopieczni trenera Mirosława Czajki w ostatnią niedzielę rozgromili LKS Czarnylas 7:2.

Od pierwszego gwizdka gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, a gra toczyła się głównie na połowie boiska należącej do ekipy przyjezdnych, ale Jarocie brakowało trochę pomysłu na finalizację. Zmieniło się to po upływie kwadransa gry. Wtedy skutecznym strzałem popisał się Jacek Pacyński. Doświadczony pomocnik dał swojej drużynie prowadzenie, które przed przerwą zostało jeszcze podwyższone za sprawą trafienia samobójczego oraz po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego autorstwa Krzysztofa Matuszaka. Na przerwę zespół rezerw JKS-u schodził więc z trzybramkową zaliczką.

W drugiej części spotkania na listę strzelców ponownie wpisali się Matuszak i Pacyński. Dwukrotnie skutecznością błysnął również schodzący z pierwszej drużyny – Miłosz Kowalski. Jarociniacy nie ustrzegli się jednak dwóch błędów, które wykorzystali ich przeciwnicy. Po piętnastu kolejkach nasi zawodnicy z dorobkiem 37. punktów przewodzą w Klasie Okręgowej. Co ważne jeśli w sobotę zremisują z Gromem Golina, to spędzą przerwę zimową na fotelu lidera!

Jarota II Witaszyce – LKS Czarnylas 7:2 (3:0)
1:0 – Jacek Pacyński (16’)
2:0 – Daniel Szczechowicz (24’ – sam.)
3:0 – Krzysztof Matuszak (35’)
4:0 – Miłosz Kowalski (46’)
4:1 – Bartłomiej Wasiela (51’)
5:1 – Krzysztof Matuszak (54’)
5:2 – Łukasz Jamry (58’)