Rezerwy na piątkę

Jarota II Jarocin bez problemów pokonała w meczu Klasy Okręgowej zespół Baryczy Janków Przygodzki 5:0. Było to trzecie spotkanie ligowe w sezonie 2020/21 dla podopiecznych trenera Mirosława Czajki.

Niedzielny pojedynek rozgrywany na boisku naturalnym przy ulicy Maratońskiej od pierwszej do ostatniej minuty przebiegał pod dyktando gospodarzy, a mecz powinien zakończyć się wynikiem dwucyfrowym. Kibice pierwszego gola zobaczyli w dwunastej minucie. Jego autorem był Igor Skowron. Przed zejściem na przerwę na listę strzelców wpisali się kolejni doświadczeni piłkarze – Jacek Pacyński i Krzysztof Matuszak. Jarociniacy nie spuścili z tonu i w drugiej części raz za razem stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Ostatecznie do siatki rywali dwukrotnie trafił Miłosz Kowalski, który w dzień wcześniej nie miał okazji zagrać w starciu z Flotą Świnoujście w ramach rozgrywek trzeciej ligi gr. drugiej.

Drugi zespół JKS-u po trzech kolejkach plasuje się czwartej pozycji w tabeli. Strata drużyny rezerw Jaroty do miejsc 1-3 wynosi zaledwie punkt. Ekipa rezerw w tym tygodniu rozegra dwa mecze przeciwko Prośnie Kalisz. Pierwszy odbędzie się 26 sierpnia w ramach III rundy Okręgowego Pucharu Polski, a drugi cztery dni później na boisku rywala w rozgrywkach Red Box Klasa Okręgowa gr. 6. Nie ma wątpliwości, że w obu tych pojedynkach faworytem będzie jarocińska ekipa.

Jarota II Jarocin – Barycz Janków Przygodzki 5:0 (3:0)
1:0 – Igor Skowron (12’)
2:0 – Jacek Pacyński (24’)
3:0 – Krzysztof Matuszak (29’)
4:0 – Miłosz Kowalski (72’)
5:0 – Miłosz Kowalski (78’)

Jarota II Jarocin: Jakub Jacek – Krystian Wawrzyniak, Igor Skowron, Antoni Bzodek, Eryk Kunicki (46’ – Marcin Konopka), Mikołaj Kowalski (79’ – Jakub Wojtysiak), Jakub Adamkiewicz (73’ – Krzysztof Wyduba), Patryk Rzepka (63’ – Łukasz Niemczyk), Jacek Pacyński, Krzysztof Matuszak, Miłosz Kowalski (85’ – Adam Wawrzyniak)