Rezerwy przegrywają kolejne derby

Bez punktów do Jarocina wrócili zawodnicy drugiej drużyny. Tym razem lepszy od ekipy rezerw JKS-u okazał się GKS Żerków, który zgarnął cenne trzy „oczka” w Klasie Okręgowej.

Pierwsze minuty sobotniej konfrontacji nie wskazywały na to, że to gospodarze będą cieszyć się po ostatnim gwizdku sędziego. Jarociniacy objęli prowadzenie już w szóstej minucie po golu Bartosza Kantka. Jednak z biegiem czasu to rywale z Żerkowa zyskali przewagę na murawie i do przerwy po dwóch trafieniach byłego piłkarza Jaroty – Wojciecha Kidonia i jednym Kacpra Hetmańczyka prowadzili 3:1. W drugiej połowie miejscowi jeszcze pięć razy zdołali pokonać golkipera żółto-czerwono-niebieskich. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kidoń. Tyle samo razy piłkę do siatki skierował Tomasz Szopny, a jedną bramkę strzelił Kornel Witczak. Natomiast gola numer dwa dla rezerw zdobył Maurycy Skowroński. Ostatecznie pojedynek rozgrywany w Wielką Sobotę zakończył się wynikiem 8:2.

Aktualnie zespół trenera Mirosława Czajki zajmuje dziesiąte miejsce w rozgrywkach Red Box Klasy Okręgowej. Jarota II nad strefą spadkową ma osiem punktów przewagi. W meczu 21. kolejki nasi młodzi piłkarze podejmą Lechitę Kłecko na własnym boisku przy ulicy Maratońskiej w niedzielę, 24 kwietnia o godz. 16:00.

GKS Żerków – Jarota II Witaszyce 8:2 (3:1)
0:1 – Bartosz Kantek (6′)
1:1 – Wojciech Kidoń (15′)
2:1 – Kacper Hetmańczyk (21′)
3:1 – Wojciech Kidoń (34′)
4:1 – Wojciech Kidoń (48′)
5:1 – Kornel Witczak (55′)
5:2 – Maurycy Skowroński (64′)