Rezerwy przepłynęły Prosnę

W meczu czwartej kolejki drugi zespół Jaroty Jarocin odniósł trzecie ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/21. Podopieczni Mirosława Czajki wygrali wyjazdowe starcie z Prosną Kalisz 2:1.

Rezerwy JKS-u chciały podtrzymać swoją dobrą passę. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego wiadomo było, że niedzielny mecz będzie różnił się od tego pucharowego. Przypomnijmy, że cztery dni wcześniej obie ekipy spotkały się w Jarocinie i rozegrały spotkanie w ramach Pucharu Polski, które pewnie wygrali gospodarze różnicą pięciu trafień (6:1). Drużyna z Kalisza odrobiła lekcje z tego pojedynku. Prosna ograniczyła się do gry w obronie i kontrataków. Rywale niespodziewanie wyszli na prowadzenie w trzydziestej minucie. Gol autorstwa Konrada Helta podziałał na Jarotę bardzo mobilizująco. Przed zejściem do szatni bramkarza rywali pokonał Jacek Pacyński, dla którego było to szóste trafienie w Klasie Okręgowej.

W drugiej połowie zdecydowanie groźniejsi byli zawodnicy prowadzeni przez trenera Czajkę. Jednak na zwycięską bramkę czekaliśmy do 69. minuty. Wtedy skutecznością w polu karnym błysnął Miłosz Kowalski. Napastnik zapewnił swojej ekipie ważne trzy punkty i pozycję lidera w tych rozgrywkach. – Byliśmy przygotowani na to, że nasi przeciwnicy będą grali całym zespołem na swojej połowie. Dziś zaskoczyła nas ulewa i nieumiejętne sędziowanie. Determinacja i cierpliwość dały nam ważną wygraną –  podsumował krótko zwycięstwo w najstarszym mieście w Polsce, trener Mirosław Czajka.

Jarota II Jarocin w najbliższą niedzielę zaprezentuje się przed własną publicznością. Rywalem będzie CKS Zbiersk. To spotkanie zostało zaplanowane na niedzielę, 6 września o godz. 16-tej na boisku M1.

Prosna Kalisz – Jarota II Jarocin 1:2 (1:1)
1:0 – Konrad Helt (30’)
1:1 – Jacek Pacyński (39’)
1:2 – Miłosz Kowalski (69’)

Jarota II Jarocin: Simon Krawczyk – Krystian Wawrzyniak, Piotr Stachowiak, Igor Skowron (89’ – Jakub Wojtysiak), Antoni Bzodek (81’ – Norbert Czyż), Krzysztof Matuszak, Jakub Adamkiewicz (75’ – Mikołaj Kowalski), Patryk Rzepka, Eryk Kunicki (75’ – Konrad Kwiatkowski), Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski.