Rezerwy wróciły na zwycięską ścieżkę

Po porażce i remisie przyszedł czas na zwycięstwo w Red Box Klasie Okręgowej! Jarota II Witaszyce we wtorek rozegrała zaległe spotkanie z 20. kolejki i pokonała Barycz Janków Przygodzki 3:0.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego dzielnie się bronili całym zespołem na własnej połowie. Podopieczni Mirosława Czajki wyszli na prowadzenie dopiero w trzydziestej piątej minucie. Najlepiej w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Patryk Rzepka, który pewnym strzałem ulokował futbolówkę w siatce. Jeszcze przed zejściem do szatni na listę strzelców wpisał się Krystian Wawrzyniak. Wynik 2:0 utrzymywał się praktycznie przez całą drugą część pojedynku. Dopiero w końcówce meczu trzeciego gola dla JKS-u zdobył wchodzący z ławki rezerwowych – Mariusz Idziorek.Bardzo cieszą trzy punkty, ale musimy być zdecydowanie skuteczniejsi pod bramką przeciwników. Nad tym będziemy pracować w kolejnym tygodniu na treningach – podsumował występ swoich graczy, trener Czajka.

Dzięki tej wygranej zespół rezerw powiększył swoją przewagę punktową nad Białym Orłem Koźmin Wielkopolski do trzech punktów. Jarota II w następną sobotę rozegra kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem rywalem będzie Pelikan Grabów, czyli czwarta drużyna rozgrywek Klasy Okręgowej gr. 6 w sezonie 2020/21.

Barycz Janków Przygodzki – Jarota II Witaszyce 0:3 (0:2)
0:1 – Patryk Rzepka (35’)
0:2 – Krystian Wawrzyniak (42’)
0:3 – Mariusz Idziorek (89’)

Jarota II Witaszyce: Simon Krawczyk – Mikołaj Kowalski, Krystian Wawrzyniak, Alan Janowski, Piotr Stachowiak (75’ – Antoni Bzodek), Krzysztof Matuszak, Igor Skowron (88’ – Mariusz Idziorek), Kacper Koralewski, Miłosz Kowalski, Patryk Rzepka (88’ – Jakub Wojtysiak), Jacek Pacyński.