Rezerwy wysoko wygrywają

W 9. kolejce Klasy Okręgowej zespół rezerw JKS-u bez większych problemów ograł KS Mosinę 4:1. Dzięki tej wygranej trenera Mirosława Czajki awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Jarota II Witaszyce rozpoczęła niedzielną konfrontację od mocnego uderzenia. W dziesiątej minucie na listę strzelców wpisał się Wojciech Kryger, a kilka minut później dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Antoni Prałat. Co prawda goście odpowiedzieli przed zmianą stron, ale nie miało to wpływu na dalszą część meczu. Ekipa rezerw kontynuowała swoją dobrą grę w drugiej połowie. To przyniosło efekt w końcówce spotkania. Czwartą bramkę dla jarocińskiej drużyny strzelił Marcin Łażewski. Warto dodać, że na boisku zobaczyliśmy aż trzynastu graczy posiadających statut młodzieżowca.

Drużyna dowodzona przez trenera Czajkę z dorobkiem piętnastu punktów może więc spokojnie przygotowywać się do kolejnego starcia w rozgrywkach ligowych. Ich rywalem będzie aktualny lider – Kłos Zaniemyśl, który w tegorocznej kampanii jest jednym z głównych faworytów do awansu.

Jarota II Witaszyce – KS 1920 Mosina 4:1 (3:1)
1:0 – Wojciech Kryger (10’)
2:0 – Antoni Prałat (15’)
3:0 – Antoni Prałat (18’)
3:1 – Kamil Linka (35’)
4:1 – Marcin Łażewski (79’)

Jarota II Witaszyce: Mateusz Kosmalski – Piotr Stachowiak, Antoni Bzodek, Szymon Bogaczyk, Bartosz Kantek, Patryk Rzepka, Antoni Prałat (58’ – Kacper Boruta), Marcin Łażewski (81’ – Mikołaj Szcześniak), Mikołaj Kowalski (75’ – Aleksander Pisarczyk), Maurycy Skowroński (58’ – Miłosz Nowakowski), Wojciech Kryger.