Rollercoaster w meczu orlików młodszych

Kapitalne spotkanie ligowe mają za sobą podopieczni Mirosława Czajki. We wtorek zawodnicy jarocińskiej Akademii Piłkarskiej „Jarota” w roli gospodarza wygrali z Astrą Krotoszyn 6:4.

W pojedynek lepiej weszli goście z Krotoszyna, którzy po zabójczych kontratakach wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Podrażnieni gracze z Jarocina szybko wyrównali za sprawą trafień Nikodema Wysockiego i Maksymiliana Rakoczego. Druga część gry to istna huśtawka nastrojów. Podopieczni trenera Czajki cały czas gonili wynik meczu. Gole wyrównujące zdobyli Wysocki i Hajdasz. Dopiero w końcówce nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie. Bramkarza rywali uderzeniem z dystansu pokonał Aleksander Czajka, a ostatniej akcji tego starcia na listę strzelców wpisał się Dawid Trochanowski.

– Takie spotkania kształtują charakter. Chłopcy walczyli do końca o zwycięstwo. Wszyscy zasłużyli na wielkie brawa. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnego meczu ligowego – powiedział tuż po ostatnim gwizdku sędziego, Mirosław Czajka.

Orlicy młodsi awansowali na piąte miejsce w ligowej tabeli. Teraz naszych młodych zawodników czeka daleki wyjazd do Ostrzeszowa. Pojedynek zaplanowano na 5 października. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godz. 17:00.


I Liga Okręgowa E2 Orlik (4. kolejka – 02.10.2018 rok):
Jarota Jarocin – Astra Krotoszyn 6:4 (2:2)

Jarota Jarocin: Antoni Szcześniak – Michał Becela, Dawid Trochanowski, Nikodem Wysocki, Aleksander Czajka, Wojciech Gosa, Maksymilian Rakoczy.

Na zmianę wchodzili: Michał Hajdasz, Franciszek Kiełb, Paweł Mandrysz.

Górnik Konin
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
2:4
KP Starogard