Solidny sparing juniorów młodszych

W ubiegłym tygodniu zespół prowadzony przez Piotra Skokowskiego zremisował z Liderem Swarzędz. Dla obu ekip był to jeden z głównych sprawdzianów przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Zespół z Jarocina i Swarzędz w pierwszej części sezonu 2018/19 nie miał sobie równych w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Trenerzy postanowili zagrać 2×45 minut, czyli zgodnie z nowymi zasadami unifikacji rozgrywek. Pierwsza połowa lepiej się ułożyła dla JKS-u, który na przerwę schodził przy dwubramkowym prowadzeniu (4:2). Trzy gole na swoim koncie zapisał Maurycy Skowroński, a raz na listę strzelców wpisał się Bartosz Dyoniziak. W drugiej części gry do siatki trafiali już tylko piłkarze ze Swarzędza. Ostatecznie czwartkowy pojedynek zakończył się remisem 4:4.

– Dla był to bardzo pożyteczny mecz kontrolny, z którego można wyciągnąć dużo wniosków. Niebawem zaczynamy rozgrywki ligowe i cieszy mnie forma chłopaków, bo rozegraliśmy naprawdę dobre zawody. Przed nami ostatni sprawdzian w Śremie, a później powalczymy o najwyższe miejsce w Lidze Wojewódzkiej – powiedział trener Piotr Skokowski.

Jarota Jarocin – Lider Swarzędz 4:4 (4:2)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak, Jakub Bolek, Bartosz Dyoniziak, Bartosz Kantek, Szymon Bogaczyk, Tobiasz Stefaniak, Miłosz Nowak, Mikołaj Szcześniak, Kacper Boruta, Norbert Tokarz, Maurycy Skowroński.

Na zmianę wchodzili: Jakub Bartkowiak, Bartosz Szymkowiak, Jakub Wasik, Jakub Szymański.