Świetny mecz rezerw w Kłecku!

Znakomite spotkanie mają za sobą piłkarze Jaroty II Witaszyce w Red Box Klasie Okręgowej. Podopieczni Mirosława Czajki zapewnili sobie trzy punkty po wygranej w Kłecku.

Po ograniu w niezłym stylu GKS-u Żerków gracze JKS-u mieli nadzieję na podtrzymanie dobrej passy w szóstej kolejce. Sobotni pojedynek z miejscowym Lechitą ułożył się po myśli rezerw jarocińskiego klubu. Już w ósmej minucie prowadzenie swojej drużynie dał Bartosz Borysiak. Duży udział przy tym golu mieli Mikołaj Kowalski oraz Maurycy Skowroński. Jarociniacy w pierwszej połowie wyprowadzili jeszcze kilka groźnych kontrataków, ale brakowało w nich skuteczności. Gospodarze do odrabiania strat ruszyli po zmianie stron. Świetnie między słupkami spisywał się Dominik Komorniczak, który debiutował w rozgrywkach seniorskich. Urodzony w 2004 roku golkiper miał co robić. Tym bardziej, że od 50. minuty drugą żółtą kartkę obejrzał Miłosz Nowakowski. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie, choć przed szansą podwyższenia prowadzenia stanął jeszcze Mikołaj Szcześniak. Jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny.

Determinacja i wola walki opłaciła się, bo nasi zawodnicy wrócili do Jarocina w wyśmienitych humorach. Jarota II po sześciu rozegranych spotkaniach w grupie trzeciej ma na swoim koncie dziewięć punktów. Zespół dowodzony przez trenera Czajkę w niedzielę w roli gospodarza podejmie Clescevię Kleszczewo.


Lechita Kłecko – Jarota II Witaszyce 0:1 (0:1)
0:1 – Bartosz Borysiak (8’)

Jarota II Witaszyce: Dominik Komorniczak – Antoni Bzodek, Szymon Bogaczyk, Bartosz Kantek, Filip Taczała, Kacper Boruta, Mikołaj Kowalski, Maurycy Skowroński (86’ – Mikołaj Szcześniak), Miłosz Nowakowski, Miłosz Bolek (50’ – Aleksander Pisarczyk), Bartosz Borysiak (77’ – Miłosz Nowak).

Jarota Jarocin
Świt Skolwin
Gniewino
1:1
Jarota Jarocin