Świetny mecz trampkarzy młodszych

Nowe Skalmierzyce okazały się bardzo szczęśliwe dla zespołu Jaroty Jarocin z rocznika 2006. Jarociniacy po znakomitym spotkaniu ograli miejscową Akademię Piłkarską 2:1.

Podopieczni trenera Sławomira Udzika zmierzyli się z mistrzem okręgu kaliskiego w kategorii D1 Młodzik. Pierwsza połowa przyniosła jedną bramkę, którą zdobyli gospodarze w dwudziestej minucie. W dalszej części meczu przeważali nasi przeciwnicy. Jednak gracze JKS-u pokazali charakter i ambicje. Z dobrej strony zaprezentował się również bramkarz – Adam Sobczyk. W końcówce perfekcyjnie zagrali piłkarze z Jarocina. Najpierw rzut karny wykorzystał Jakub Bolek, a w ostatniej akcji „zimną krew” zachował Tomasz Pilarczyk, który strzelił zwycięskiego gola strzałem z własnej połowy.

To był typowy mecz walki, moi zawodnicy zostawili mnóstwa zdrowia i serca na boisku. Do końca wierzyliśmy w korzystny wynik. Cierpliwość się opłaciła. Brawa również dla Tomka Pilarczyka, który zachował się bardzo przytomnie i widząc pustą bramkę oddał strzał z rzutu wolnego z własnej połowy, a piłka znalazła drogę do siatki, po czym sędzia, zakończył spotkanie, relacjonuje trener Sławomir Udzik.

Trampkarze młodsi po dwóch kolejkach zajmują trzecie miejsce w Lidze Wojewódzkiej. W trzeciej serii spotkań zawodnicy urodzeni w 2006 roku podejmą w roli gospodarza – Górnik Konin. Pojedynek zaplanowano na czwartek, 22 sierpnia o godz. 14:30. Areną zmagań będzie boisko przy ul. Maratońskiej.


Liga Wojewódzka C2 Trampkarz (2. kolejka – 18.08.2019 rok):
AP Nowe Skalmierzyce – Jarota Jarocin 1:2 (1:0)

Jarota Jarocin: Adam Sobczyk – Jakub Bolek, Paweł Duda, Michał Jackowski, Mateusz Nicke, Kacper Nowak, Tomasz Pilarczyk, Nikodem Roguszczak, Paweł Skórski, Jakub Szymanek, Jakub Uniejewski.

Na zmianę wchodzili: Dawid Dostatni, Piotr Sendziak, Damian Surdukowski, Danill Voloshyn.

Unia Janikowo
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:1
Sokół Kleczew