Świetny początek Trampkarzy Starszych!

Podopieczni Kamila Stefaniaka od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w grupie „mistrzowskiej” Poznańskiej Klasy Okręgowej. Jarociniacy ograli bez większych problemów na wyjeździe Dyskobolię Grodzisk Wlkp. 6:2.

Początek meczu źle ułożył się dla Jaroty, ponieważ po bardzo szybko przeprowadzonym kontrataku drużyna gospodarzy wyszła na prowadzenie. Bramkę dla Dyskobolii zdobył Marcin Woźny. Kilka minut później Wiktor Smołaga doprowadził do wyrównania, wykorzystując świetne dośrodkowanie Kacpra Litki. Podopieczni Kamila Stefaniaka stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji w pierwszej połowie, jedną z nich wykorzystał Krzysztof Bartczak, który otrzymał prostopadłe podanie od Szymona Komendzińskiego i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy.

Po przerwie drużyna z Grodziska szybko doprowadziła do wyrównania. Napastnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z Kacprem Słupskim i pewnym strzałem skierował piłkę do siatki. Młodzi zawodnicy Jaroty odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób, zdobywając aż cztery bramki. Wiktor Smołaga przeprowadził indywidualną akcję na skrzydle i dośrodkował w pole karne. Po błędzie bramkarza piłka niefortunnie odbiła się od obrońcy gospodarzy i wpadła do bramki.

Kolejne dwa gole zostały zdobyte w bardzo podobny sposób. Dawid Krzyżaniak dwa razy obsłużył podaniem Wiktora Smołagę, a ten pewnie zamienił je na bramki. Wynik spotkania ustalił Patryk Gruchot, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Dawida Krzyżaniaka. Młody obrońca najprzytomniej zachował się w polu karnym i z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki.

W drugiej kolejce ekipa z Jarocina zmierzy się na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec, która w czwartek uległa zespołowi KS Canarhinhos Skórzewo 2:6. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 3 kwietnia na sztucznym boisku w Jarocinie o godzinie 10:00.

Dyskobolia Grodzisk Wlkp. – JKS Jarota Jarocin 2:6 (1:2)

Bramki dla Jaroty zdobyli: Wiktor Smołaga (3), Szymon Komendziński, Patryk Gruchot.

Bramki dla Dyskoboli zdobyli: Marcin Woźny, Maciej Kaczmarek.

Jarota: Kacper Słupski – Mateusz Gabryszak, Przemysław Fiołka, Patryk Gruchot, Bartosz Karolczak, Bartosz Bogaczyk, Krystian Wawrzyniak, Dawid Krzyżaniak, Wiktor Smołaga, Bartosz Stefaniak, Krzysztof Bartczak.

Na zmiany wchodzili: Marcel Smolarek, Kacper Litka, Jakub Wawrzyniak, Łukasz Wojterski, Przemysław Radziejewski, Szymon Komendziński, Emil Duda.