Trampkarz Młodszy: Podsumowanie rundy jesiennej

Drużyna trampkarza młodszego JKS Jaroty Jarocin w tegorocznym sezonie rywalizuje w Kaliskiej Klasie Okręgowej. Młodzi piłkarze z Jarocina w szybkim czasie zrobili duże postępy i nieoczekiwanie zajmują drugie miejsce ligowej tabeli.

Do rywalizacji w okręgu kaliskim przystąpiło 23 zespoły. W klasie okręgowej wystartowało dziewięć najlepszych drużyn rocznika 2002. Podopieczni Andrzeja Ziaji treningi rozpoczęli pod koniec lipca. W tym sezonie głównym celem drużyny było rozwijanie umiejętności technicznych, taktycznych oraz motorycznych, a także przestawienie się z małego na pełnowymiarowe boisko.

W rozgrywkach ligowych ekipa z Jarocina rywalizowała z solidnymi drużynami takimi jak: Ostrovia Ostrów, Calisia Kalisz, KKS Włókniarz Kalisz, Centra Ostrów, Korona Pogoń Stawiszyn, Barycz Janków Przygodzki, Iskra Prosna Sieroszewice, LKS Gołuchów. Jarociński zespół w dziewięciu ligowych potyczkach zgromadził na swoim koncie 21 punktów, notując 7 zwycięstw i tylko jedną porażkę przy stosunku bramkowym 55:8.

Od 28 lipca do końca października zespół Trampkarza Młodszego miał 58 jednostek treningowych (w tym obóz i mecze ligowe). Najlepszą frekwencją wykazali się następujący zawodnicy: Tobiasz Stefaniak, Krzysztof Zdunek, Mikołaj Kowalski, Damian Krzyżaniak, Gabriel Wawrzyniak.

9. Barycz Janków Przygodzki 7 0 5:45

Komplet meczów rozegrali: Damian Krzyżaniak, Gabriel Wawrzyniak, Jonasz Regus, Krzysztof Zdunek, Filip Glinkowski, Tobiasz Stefaniak, Mikołaj Kowalski, Jakub Stachowiak.

Najwięcej minut na boisku spędzili: 560 minut – Damian Krzyżaniak, Gabriel Wawrzyniak, 555 minut – Filip Glinkowski.

Średnia minut na boisku: 70 minut – Damian Krzyżaniak, Gabriel Wawrzyniak, 69 minut – Filip Glinkowski.

Najwięcej goli strzelili: 23 – Jakub Stachowiak, 7 – Filip Glikowski, 4 – Jakub Orzłowski, Gabriel Wawrzyniak, Jonasz Regus.

Najwięcej asyst zaliczyli: 8 – Filip Glinkowski, 5 – Michał Strabel, 4- Mikołaj Kowalski, Damian Krzyżaniak, Kajetan Oleśków.

W punktacji kanadyjskiej (bramki + asysty) najlepiej zaprezentowali się:

Jakub Stachowiak 26 pkt (23 B + 3 A)
Filip Glinkowski 15 pkt (7 B + 8 A)
Kajetan Oleśków 7 pkt (3 B + 4 A)
Jakub Orzłowski 7 pkt (4 B + 3 A)
Jonasz Regus 7 pkt (4 B + 3 A)

Kadra: Piotr Marecki, Dawid Krzyżaniak, Gabriel Wawrzyniak, Tobiasz Stefaniak, Jakub Stachowiak, Jonasz Regus, Filip Glinkowski, Mikołaj Kowalski, Kajetan Oleśków, Jakub Orzłowski, Krzysztof Zdunek, Antoni Bzodek, Julian Klauza, Michał Strabel, Mikołaj Karpiński, Piotr Kostrzewa, Maksymilian Jakrzewski, Karol Kasprzak, Przemysław Chudziński, Miłosz Sobkowiak, Kacper Jarmuż.

Występ swoich zawodników po pierwszej części sezonu podsumował trener – Andrzej Ziaja: Drużyna trenuje ze sobą od końca lipca (czyli niecałe cztery miesiące), więc sporo pracy było przed nami. Cel postawiony przed drużyną w tej rundzie został osiągnięty. Moja drużyna po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w grupie okręgowej Kaliskiego OZPN i na pewno powalczy o pierwszą lokatę na wiosnę. Poszczególni zawodnicy i zespół cały czas się rozwija, a efekty pracy są widoczne. W tej rundzie zespół musiał szybko przestawić się z małego na duże boisko oraz przyswoić wiadomości taktyczne związane z nowym ustawieniem. Cieszy wynik, ale najważniejszy w tym wieku jest ciągły rozwój piłkarzy pod względem technicznym, taktycznym i motorycznym.